fbpx

Polecamy

Ankieta dotycząca nocnych dyżurów aptek

Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej, w ramach badania potrzeb mieszkańców do usług świadczonych przez apteki ogólnodostępne na terenie powiatu skarżyskiego, zaprasza do wypełnienia anonimowej ankiety. Ankieta dostępna jest na stronie internetowej powiatu skarżyskiego w zakładce znajdującej się na górze po prawej stronie witryny ANKIETA - NOCNE DYŻURY APTEK lub pod linkiem https://ankiety.powiatskarzyski.pl.

Po wejściu w życie nowych przepisów ustawy Prawo farmaceutyczne dotyczących zasad prowadzenia dyżurów aptecznych, został zniesiony dotychczasowy obowiązek ustalania w drodze uchwały przez Radę Powiatu rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych, w tym w porze nocnej, w niedzielę, święta i inne dni wolne od pracy. Zgodnie z nowymi uregulowaniami w mieście będącym siedzibą powiatu, liczącym więcej niż 40 tys. mieszkańców (do takich miast należy Skarżysko-Kamienna) wyznaczenie dyżurów jest fakultatywne (nieobowiązkowe). W myśl nowych przepisów od 1 stycznia 2024 r. za „dyżur w porze nocnej” uważa się dyżur pełniony przez aptekę ogólnodostępną bez przerwy przez kolejne 2 godziny zegarowe w przedziale czasowym między godzinami 19.00 a 23.00. Pod pojęciem „dyżuru w dzień wolny od pracy” należy z kolei rozumieć dyżur pełniony przez aptekę ogólnodostępną w niedzielę, święta i inne dni wolne od pracy, bez przerwy przez kolejne 4 godziny zegarowe w przedziale czasowym między godzinami 10.00 a 18.00.

Z otrzymanych od farmaceutów informacji wynika, iż w 2024 r. mieszkańcy powiatu skarżyskiego będą mogli dokonać zakupów leków i innych wyrobów medycznych najpóźniej do godziny 21.00, zarówno w dni robocze od poniedziałku do piątku, jak również w soboty, niedzielę, święta i inne dni wolne od pracy. Pracę do godziny 21.00 zadeklarowało w sumie 5 aptek działających na terenie Skarżyska-Kamiennej, w tym 2 apteki do tej godziny dodatkowo będą pracować w sobotę, a 1 apteka także w niedzielę, święta i inne dni wolne od pracy.

W związku z tym Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej, zaprasza mieszkańców powiatu do wypełnienia anonimowej ankiety, w ramach badania potrzeb do usług świadczonych przez apteki ogólnodostępne na terenie powiatu skarżyskiego.

Ankieta jest skierowana do mieszkańców powiatu skarżyskiego. Jest dostępna jest na stronie internetowej powiatu skarżyskiego w zakładce znajdującej się na górze po prawej stronie witryny ANKIETA - NOCNE DYŻURY APTEK lub pod linkiem https://ankiety.powiatskarzyski.pl.

Badanie zostanie zakończone 16 lutego 2024 r.  


reklama


PS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media