fbpx

Polecamy

Nowocześnie i z korzyścią dla pacjentów w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku. Powstała sala do porodów w wodzie. Trwa modernizacja Oddziału Urazowo-Ortopedycznego

Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej Curie w Skarżysku-Kamiennej podwyższa jakość swoich usług oraz standard oddziałów. We wtorek 22 listopada na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym oficjalnie otwarto salę umożliwiającą przeprowadzenie porodów w wodzie. W szpitalu od września br. trwa także generalna przebudowa Oddziału Urazowo-Ortopedycznego. Remont był konieczny ze względu na intensywną eksploatację oddziału, w którym rocznie hospitalizowanych jest około 1300 pacjentów i wykonywanych około 1000 zabiegów operacyjnych.

Sala umożliwiająca przeprowadzenie porodów w wodzie funkcjonuje w skarżyskim szpitalu powiatowym od końca września. Jej wykonanie i wyposażenie było możliwe m.in. dzięki wsparciu finansowemu dwóch skarżyskich firm - Wtórpol i Mesko. Oficjalne otwarcie sali porodowej w wodzie odbyło się 22 listopada z udziałem m.in. przedstawicieli władz powiatu skarżyskiego – starosty Artura Berusa i członka zarządu Adama Cioka, przedstawicieli sponsorów - Moniki Lipnickiej z firmy Wtórpol i Artura Dąbrowy z Mesko, dyrekcji szpitala – dyrektora Leszka Lepiarza i dyrektora ds. medycznych Krzysztofa Grzegorka, a także przedstawicieli personelu Oddziałów Położniczo - Ginekologicznego i Neonatologicznego.

Dobrze, że się tak stało, że mogliśmy wspólnie tę nową salę porodową wykonać. Z mojej strony serdeczne podziękowania dla naszych sponsorów, bo bez nich by pewnie tego nie było, a ta inicjatywa poparta tymi zewnętrznymi środkami mogła się uaktualnić dla dobra pacjentek, które będą z tego korzystały – zaznaczył podczas otwarcia dyrektor szpitala Leszek Lepiarz przekazując na ręce przedstawicieli firm Wtórpol i Mesko listy z podziękowaniem oraz kwiaty.   

Z inicjatywą utworzenia sali do porodów w wodzie wyszedł personel Oddziału Położniczo-Ginekologicznego przy aktywnym udziale personelu Oddziału Neonatologicznego.

Od chwili rozpoczęcia pracy nowej sali, od końca września mieliśmy 16 porodów w wodzie i wszystkie porody odbywały się w fantastycznej atmosferze. Sama wanna nie oddaje tego co się tutaj dzieje w czasie porodu, bo jeżeli to się dzieje popołudniu to jest przyciemnione światło, jest muzyka relaksująca, wanna zmienia kolory, mamy są zrelaksowane, rozluźnione. Noworodki również rodzą się w dobrym stanie, jest to mniejszy stres - zetknięcie się ze środowiskiem zewnętrznym. Także naprawdę wspaniała atmosfera i nie słyszy się tego krzyku jak kiedyś na sali porodowej, tylko jest cisza i spokój - wymienia zalety porodu w wodzie kierownik Oddziału Neonatologicznego lek. Wioletta Węgrzyn dodając, że na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat liczba porodów wciąż się zmniejsza. W skarżyskim szpitalu w 2010 roku odnotowywano ok. tysiąc porodów, obecnie rocznie jest ich niecałe 600.  

W imieniu władz powiatu skarżyskiego darczyńcom podziękował obecny na otwarciu starosta Artur Berus.

– Mesko, Wtórpol to są te firmy, na które samorząd zawsze mógł liczyć i liczy. Przez ten okres, który pracuję w samorządzie wiele inicjatyw robiliśmy wspólnie. Dzisiaj to kolejny przykład, że wspieracie ochronę zdrowia. Jako samorząd powiatu skarżyskiego również każdego roku staramy się w budżecie zabezpieczać środki na wsparcie dla szpitala. W tym momencie trwa remont Oddziału Urazowo-Ortopedycznego to jest inicjatywa Dyrektora, ale środki także samorządu powiatowego – zaznaczył starosta Artur Berus przypominając, że już w grudniu w szpitalu będzie także nowy cyfrowy mammograf. Pogratulował także personelowi Oddziału Neonatologicznego oraz Położniczo-Ginekologicznemu za inicjatywę utworzenia sali do porodów w wodzie.

Przede wszystkim gratuluję personelowi, bo serce się raduje jak słyszę o Waszej pracy ciepłe słowa, które docierają do samorządu i tak jak na tej ścianie pisze „Ja i moje dziecko jesteśmy bezpieczni” – myślę, że wszyscy w naszym szpitalu są bezpieczni – dodał starosta Berus.      

Nowa sala do porodów w wodzie to nie jedyna zmiana w skarżyskim szpitalu. Od września br. trwa bowiem generalna przebudowa Oddziału Urazowo-Ortopedycznego. Remont był konieczny ze względu na intensywną eksploatację oddziału, w którym rocznie hospitalizowanych jest około 1300 pacjentów i wykonywanych około 1000 zabiegów operacyjnych.

- Leczą się tutaj pacjenci nie tylko z naszego powiatu ale i z całej Polski. Nasz oddział liczy ok. 20 łóżek. Jest to ostatni oddział, który jest remontowany w tym szpitalu. Remont ten zdecydowanie polepszy warunki bytowe pacjentów na oddziale zarówno jeżeli chodzi o komfort przebywania jak i leczenia pacjentów – mówi lek. Jan Gajda, kierownik Oddziału Urazowo-Ortopedycznego.

Prace remontowe obejmują wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę wykładzin podłogowych, malowanie, poszerzenie otworów drzwiowych, remont instalacji elektrycznej, remont i przebudowę łazienek wraz z wymianą armatury sanitarnej i dostosowaniem tych pomieszczeń do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ponadto przebudowana zostanie strefa socjalna oddziału oraz zamontowana klimatyzacja w sali opatrunkowej, punkcie pielęgniarskim oraz pokoju oddziałowej.

Wartość zadania wynosi 1 mln 49 tys. zł.


reklama


otwarcie sali porodowejwanna do porodów w wodzieotwarcie sali porodowej - podziękowania sponsoromotwarcie sali porodowej - podziękowania sponsoromotwarcie sali porodowejotwarcie sali porodowejotwarcie sali porodowejotwarcie sali porodowejotwarcie sali porodowejotwarcie sali porodowej - łożkootwarcie sali porodowejotwarcie sali porodowejotwarcie sali porodowejotwarcie sali porodowejremont oddziału urazowo-ortopedycznegoremont oddziału urazowo-ortopedycznegoremont oddziału urazowo-ortopedycznegoremont oddziału urazowo-ortopedycznegoremont oddziału urazowo-ortopedycznegoremont oddziału urazowo-ortopedycznegoremont oddziału urazowo-ortopedycznego - wizyta władz powiaturemont oddziału urazowo-ortopedycznego - wizyta władz powiaturemont oddziału urazowo-ortopedycznegoremont oddziału urazowo-ortopedycznego

PS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media