fbpx

Polecamy

Z wizytą w Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Skarżysku-Kamiennej (zdjęcia)

W poniedziałek, 11 września przedstawiciele Zarządu Powiatu Skarżyskiego - starosta Artur Berus i członek Katarzyna Bilska odwiedzili nowo otwarte Centrum Integracji Międzypokoleniowej prowadzone przez Stowarzyszenie Rozkwitaj. Samorządowcy przekazali do nowej siedziby pamiątkowy obraz-fotografię z panoramą miasta, poznali metody prowadzonych zajęć integracyjnych z seniorami oraz rozmawiali z uczestnikami zajęć o ich bieżących potrzebach, a także o planach placówki na przyszłość.

Gratuluję Państwu nowo otwartej siedziby Centrum Integracji Międzypokoleniowej. Wierzę głęboko w to, że będzie to miejsce gdzie wszyscy będą rozkwitać i cieszę się, że jest to miejsce o charakterze międzypokoleniowym, bo to jest ważne, aby młodzi ludzie integrowali się z seniorami. Dla samorządu powiatu skarżyskiego seniorzy są bliscy i doceniam, że pani Katarzyna Sieradzka, wiceprezes Stowarzyszenia Rozkwitaj włożyła wiele serca i starań razem z Państwem, aby to miejsce na terenie powiatu powstało. Proszę przyjąć od nas na pamiątkę obraz – panoramę miasta. Wszystkiego dobrego! – mówił podczas wizyty w Centrum starosta Artur Berus deklarując chęć współpracy na linii powiat – stowarzyszenie.      

Podczas wizyty w Centrum Integracji Międzypokoleniowej samorządowcy wspólnie z seniorami rozmawiali m.in. o ich bieżących potrzebach, o planach placówki na przyszłość oraz o możliwościach pozyskania środków zewnętrznych na jego działalność i dostosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Skarżysku-Kamiennej to miejsce skupiające dzieci, młodzież, seniorów, uchodźców, osoby niepełnosprawne i ich rodziny oraz osoby zagrożone wykluczeniem społecznym. Mieści się w budynku kolejowym przy ul.  Al. Niepodległości 94b. Zajęcia m.in. edukacyjne, rękodzielnicze, relaksacyjne dla uczestników prowadzone są codziennie od poniedziałku do piątku od godz. 10:00 do 16:00.

Celem Stowarzyszenia Rozkwitaj jest działanie na rzecz umożliwienia wielopłaszczyznowych form edukacji, rehabilitacji, prowadzącej do pełnej aktywności życiowej, zawodowej i społecznej, a także integracja międzypokoleniowa i integracja międzynarodowa.  

Oficjalne, uroczyste otwarcie nowej siedziby Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Skarżysku-Kamiennej miało miejsce w minioną sobotę, 9 września. Wziął w nim udział członek zarządu Adam Ciok.   


reklama


starosta Artur Berus i członek zarządu Katarzyna Bilska z wizytą w Centrum Integracji Międzypokoleniowej  przekazanie obrazuwiceprezes stowarzyszenia z obrazem od samorządu powiatowegoprzekazany obraz starosta Artur Berus i członek zarządu Katarzyna Bilska z wizytą w Centrum Integracji Międzypokoleniowej  - rozmowy przy stoleszyld Stowarzyszenie rozkwitajroll-up stowarzyszeniawspólna fotografia członków centrum i przedstawicieli zarządu powiatu wspólna fotografia członków centrum z przedstawiciele zarządu powiatu a Ciokiem

PS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media