fbpx

Polecamy

Kolejny wspaniały sukces SKSW "Kyokushin-Karate" (ZDJĘCIA)

Tym razem 29 kwietnia w sobotę w hali sportowej w Ostrawie – Czechy odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Silesia Cup 2023, który zgromadził około 200 karateka z kilku krajów Europy jak Niemcy, Czechy, Słowacja, Ukraina i Polska. Turniej rozgrywany był na zasadzie full kontakt bez ochraniaczy tułowia, a od kategorii 2010-2009 rozgrywany był bez ochrony dłoni, czyli na gołe pięści, a także bez ochraniaczy tułowia. Jedyną częścią chronioną ciała była głowa.

Zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” w ilości 12 osób, zdobyli ogółem 10 medali indywidualnych, a Angelika Skorek została ogłoszona najlepszą zawodniczką turnieju.

Złote medale w Silesia Cup Ostrava 2023 zdobyli :

1. Zuzanna Wiśniewska
2. Angelika Skorek
3. Wiktoria Sokół

Srebrne medale zdobyli:

1. Jessica Skorek
2. Wiktoria Aleksandrowicz

Brązowe Medale zdobyli:

1. Zuzanna karpeta
2. Kacper Banasiewicz
3. Marcel Banaczkowski
4. Antonina Pastuszko
5. Dominik Potępa

Miejsca od V-VIII zdobyli

1. Bartosz Gładyś
2. Jakub Adamski

To wielki sukces Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” tym bardziej, że nasi zawodnicy po raz pierwszy startowali w turnieju Karate Kyokushin na gołe pięści. To inna walka niż w rękawicach czyli ochraniaczach dłoni, ale nie pozostawiliśmy złudzeń nasi zawodnicy są mocno przygotowani i do takiego rodzaju zawodów podkreśla trener skarżyskich karateka sensei Zbigniew Zaborski. Odnieśliśmy kolejny sukces sportowy sławiąc nasze miasto wśród zawodników z Europu dodaje Zaborski. Z całego serca Dziękuję rodzicom, opiekunom oraz zawodnikom za cudowną postawę na macie i rewelacyjną promocję naszego miasta.

To sukces nas wszystkich rodziców, dzieci, opiekunów. Przed nami kolejne wyzwania już 13 maja startujemy w Malanowie,a przed wakacjami czeka nas bardzo mocne wyzwanie Mistrzostwa Europy na Węgrzech.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media