fbpx

Polecamy

22 medale Skarżyskich karateków na mistrzostwach w Turku (ZDJĘCIA)

W sobotę 15 kwIetnia 2023 w hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Turku odbyły się XXIV Mistrzostwa Wielkopolski w Karate Kyokushin. Turniej zgromadził 270 karateka z 20 klubów z całej Polski.

Skarżyski Klub Sportów Walki:Kyokushin-Karate reprezentowało szesnastu zawodników w tym troje debiutantów startujących po raz pierwszy.Turniej odbywał się w formule kumite, w formule kata indywidualne i formule kata drużynowe. Skarżyscy zawodnicy zdobyli 22 medale w tym 13 złotych, 5 srebrnych medali i 4 brązowe medale. Wszyscy zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate zdobyli medale, także debiutanci, a niektórzy zdobyli po trzy medale , gdyż startowali w trzech różnych konkurencjach. To ogromny rzadko spotykany sukces. Nie zawiodła także trójka debiutantów, startujących po raz pierwszy i zdobywająca trzy złote medale. To świadczy, że realizowany przez sensei Zbigniewa „Zaborka” Zaborskiego plan treningowy przynosi spodziewane efekty.

Złote medale w kategorii kumite (walki) zdobyli:

1. Zuzanna Wiśniewska (kadra Polski)
2. Wiktoria Aleksandrowicz (kadra Polski
3. Wiktoria Sokół (kadra Polski)
4. Angelika Skorek
5. Jessica Skorek
6. Dmiytro Antoniuk
7. Stanislawa Dykun - debiutant
8. Julia Jarosz – debiutant
9. Kacper Banasiewicz
10. Jakub Adamski

Złoty medal w kategorii kata drużynowe (połączony układ technik ręcznych i nożnych) zdobyli:

1. Wiktoria Sokół
2. Jakub Adamski
3. Angelika Skorek

Srebrny medale w kategorii kumite (walki) zdobyli:

1. Maja Oleksiak (kadra Polski
2. Maria Garbala – debiutant
3. Dominik Potępa

Srebrne medale w kategorii Kata indywidualne zdobyli:

1. Wiktoria Sokól
2. Jakub Adamski

Brązowe medale w kategorii kumite zdobyli:

1. Antonina Pastuszko
2. Marcel Banaczkowski
3. Aleksandra Sadza

Brązowe medale w kategorii kata Indywidualne zdobyli:

1. Angelika Skorek

DRUŻYNOWO:

1. Turek
2. Skarżysko-Kamienna
3. Poznań

Ekipa Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” pokazała się z bardzo dobrej strony i jest to rewelacyjny wynik naszego klubu na prestiżowych zawodach podkreśla trener sensei Zbigniew Zaborski 4 Dan. Nie zawiedli wszyscy biorący udział w zawodach zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate”, także debiutanci, którzy wygrali wszystkie swoje pojedynki, a zawodniczki kadry Polski swoje walki wygrywały przed czasem. Dumny jestem ze wszystkich moich podopiecznych, bowiem niektórzy zdobyli po trzy medale w poszczególnych konkurencjach i byli nie do pokonania. To świadczy o tym, że właściwie prowadzone są treningi. Rewelacyjnie spisał się debiutant Stasiu Dykun (mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej, pochodzący z Ukrainy) startujący po raz pierwszy po trzech miesiącach treningu i nie miał sobie równych na tych zawodach. Zwyciężył zdobywając złoty medal. Nie zawiódł kolejny debiutant Julia Jarosz, która podobnie jak Stasiu wygrała wszystkie swoje walki plasując się na najwyższym stopniu podium. Podobnie Marysia Garbala także wygrała swoje dwie walki, lecz w finale uległa zawodniczce gospodarzy i zajęła ostatecznie drugie miejsce. Jestem bardzo szczęśliwy z odniesionego sukcesu, bowiem naszych szesnastu zawodników zdobyło 22 medale, a drużyna stanęła na drugim stopniu podium tuż za gospodarzami, którzy zgłosili ponad 60 zawodników, podkreśla Zbigniew Zaborski.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media