fbpx

Polecamy

Kolejni uczniowie ZST stypendystami PKP INTERCITY

W poniedziałek 6 marca 2023 roku Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej gościł przedstawicieli PKP Intercity - zakładu, z którym szkoła nawiązała współpracę. Zakład reprezentowali: Pani Ewa Moc kierownik produktu Biura Zarządzania Zasobami Ludzkimi PKP Intercity S.A. Centrala Spółki-Warszawa oraz Pan Grzegorz Machejek Z-ca Dyrektora ds. Handlowych Zakład Południowy-Kraków.

Spotkanie miało na celu wyłonić kolejnych uczniów ZSTM, którzy podejmą ścisłą współpracę z PKP Intercity w ramach programu stypendialnego. Dwaj kandydaci: Daniel Radwan i Piotr Majcherski pomyślnie przeszli rozmowę kwalifikacyjną oraz podpisali umowę stypendialną, która gwarantuje im pracę, szkolenia, daje wiele możliwości zawodowych oraz korzyści finansowych. W ten sposób obaj uczniowie powiększyli grono stypendystów, do którego od dwóch lat należy Robert Matys.

Należy także dodać, że szkoła od wielu lat prowadzi również program stypendialny w związku z podpisaną umową stypendialną z PKP PLK i obecnie może pochwalić się 35 stypendystami PKP PLK.

Przedstawiciele PKP Intercity spotkali się także z pozostałymi uczniami klas o profilach kolejowych w celu poinformowania młodzieży o możliwościach współpracy zawodowej z PKP Intercity: podjęcia pracy w różnych zawodach, np.: maszynista, konduktor, kierownik pociągu, kasjer i innych, dofinansowania do studiów oraz o innych korzyściach wynikających z programu stypendialnego i ze związania swojego życia zawodowego ze Spółką.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.


reklama


ZSTM

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media