fbpx

Polecamy

Siedem medali zawodników SKSW na Mistrzostwach Polskiej Federacji karate kyokushin

W sobotę 04 marca 2023 w hali sportowej w Mielcu odbyły się Mistrzostwa Polskiej Federacji Karate Shinkyokusjinkai i Kwalifikacje do Mistrzostw Świata kadetów juniorów, młodizęzowców i seniorów open.

W turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy, które odbęda się w czerwcu w Debreczynie – Węgry i Mistrzostwach Polskiej Federacji Shinkyokushinkai, które zgromadziło około 250 zawodników i zawodniczek z 31 klubów z całej Polski ze Skarżyskiego Klubu Sportów Walki:Kyokushin-Karate wzięło udział siedmioro zawodników i zawodniczek.Turniej odbywał się w formule kata i kumite. Skarżyscy zawodnicy wzięli udział w kategorii kumite i zdobyli 9 medali w tym 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe medale. Czwórka z tych zawodników otrzymała powołania do kadry Polski i zakwalifikowana została do udziału w Mistrzostwach Europy na Węgrzach

Złote medale i Kwalifikacje do Mistrzostw Europy zdobyły:

1. Zuzanna Wiśniewska
2. Wiktoria Aleksandrowicz
3. Wiktoria Sokół

Srebrny medale i kwalifikacje do Mistrzostwa Europy otrzymała:

1. Maja Oleksiak

Brązowe medale zdobyli:

1. Aleksandra Sadza ( o krok od kwalifikacji do Mistrzostw Europy )
2. Olaf Piwowarczyk
3. Szymon Zych

Miejsce czwarte zajął Bartek Gładyś

Ekipa Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” ostatecznie uplasowała się na IV miejscu drużynowym na 31 klubów z calej Polski. To bardzo rewelacyjny wynik podkreśla trener sensei Zbigniew Zaborski. Uzyskaliśmy cztery kwalifikacje do Mistrzostw Europy. Aleksandra Sadza była o krok od zdobycia kwalifikacji. W końcówce walki minimalnie uległa dużo bardziej doświadczonej zawodniczce z Wałbrzycha Julii Obuchowskiej. Przegrywając stosunkiem 3 do 2 w walce o finał, ale nie przekreślony jest wyjazd naszej Oli na Mistrzostwa Europy, bowiem została zawodniczkom rezerwową, plasując się na terzcim miejscy podium. Jedziemy na Węgry. Jestem ogromnie dumny z zawodników podkreśla Zbigniew Zaborski. Będziemy walczyć z najlepszymi zawodnikami w Europie. Ciesze się ogromnie. Po wielkim sukcesie zdobytym na Łotwie, cieszymy się z kolejnego wielkiego sukcesu w Mielcu konkluduje sensei Zbigniew Zaborski.

Przed nami kolejny turniej Sendomiri Cup który odbędzie się 25 marca w Sandomierzu.
Trzymajcie kciuki za najlepszy klub w mieście, który jak żaden sławi nasze miasto na terenie całego Kraju i za granicą przynosząc miastu wspaniałą reklamę i promocję miasta jak nikt inny.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media