fbpx

Polecamy

Wiktoria Sokół Mistrzynią Łotwy, Zuzanna Wiśniewska Mistrzynią międzywojewódzkich Mistrzostw Polski (ZDJĘCIA)

W sobotę 24 lutego 2023 dwunastu zawodników Skarżyskiego klubu Sportów Walki Kyokushin-Karate wzięło udział w Otwartych Mistrzostwa Łotwy w Karate Kyokushin, które zgromadziły około 300 zawodników z kilku krajów w tym Łotwy, Estonii, Litwy, Ukrainy i Polski. Turniej odbywał się w formule full kontakt w kategorii kumite i kata. Zawodnicy SKSW Zaborek-Team zdobyli 9 medali w tym 1 złoty, 4 srebrne i 4 brązowe medale.

Złoty medal zdobyła zawodniczka kadry Polski juniorów młodszych Wiktoria Sokół.

Srebrne medale zdobyli:

1. Maja Oleksiak
2. Jessica Skorek
3. Angelika Skorek
4. Antonina Pastuszko

Brązowe medale zdobyli:

1. Jakub Adamski w kategorii kata
2. Olaf Piwowarczyk w kategori kumite
3. Mariusz Piwowarczyk w kategorii masters kumite
4. Bartek Gładyś

Miejsca od V-VIII zajęli
1. Kacper Banasiewicz
2. Aleksandra Sadza
3. Marcel Banaczkowski

Ekipa Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” ostatecznie uplasowała się na VI miejscu drużynowym. To bardzo dobry wynik podkreśla trener. Bowiem nas było jedynie 12 zawodników , a z klubów łotweskich czy litewskich lub innych zgłoszono ponad 50 osób z każdego klubu.

W tym samym dniu w Przeworsku odbywały się Mistrzostwa Polski Południowej i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, które zgromadziły 234 zawodników z 31 klubów z Polski. Skarżyski Klub Sportow Walki reprezentowało 4 zawodników, którzy zdobyli 3 medale w tym 1 zloty i dwa srebrne medale oraz jedno punktowane miejsce piąte.

Złoty medal zdobyła Zuzanna Wiśniewska, Srebrne medale zdobyły: Julia Aleksandrowicz i Wiktoria Aleksandrowicz. Miejsce punktowane piąte zdobył Tomasz Skuza-Borej.

To był wspaniały, udany weekend podkreśla Zbigniew Zaborski Prezes SKSW „Kyokushin-Karate”. Podwójny sukces naszych zawodników, to się zdarza bardzo rzadko, ale się zdarza, czego przykładem jest wynik moich zawodników. Przed nami kolejny bardzo ważny turniej Kwalifikacje do Mistrzostw Europy, które odbędą się w najbliższą sobotę w Mielcu.

Trzymajcie kciuki za najlepszy klub w mieście, który jak żaden sławi nasze miasto na terenie całego Kraju i za granicą przynosząc miastu wspaniałą reklamę i promocję jak nikt inny.


reklama


                                             

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media