fbpx

Polecamy

Turnieju sportowo-rekreacyjny „Mikołaj jest Siatkarką” (zdjęcia)

W sobotę, 3 grudnia, w hali sportowej przy ul. Piłsudskiego 50 (hala II LO i ZST) odbył się turnieju sportowo-rekreacyjny w ramach projektu „Mikołaj jest Siatkarką”. Projekt polegał na zorganizowaniu imprezy siatkarskiej wraz z konkursami plastycznymi i animacjami dla uczestniczek turnieju.

W turnieju udział wzięli: MKS Gala Skarżysko-Kamienna, Akademia Volley Stars Ostrowiec Świętokrzyski, UKS Volley Iłża, Akademia Radomki Radom, UKS Lider Lipsko, KS Video Ciepielów, UKS Ruda Wielka.

Pani Agnieszka Kamińska sekretarz klubu MKS Gala pracuje jako agent ubezpieczeniowy ale również jest wolontariuszem Fundacji PZU. Jej autorski projekt „Mikołaj jest Siatkarką” wygrał w konkursie „Wolontariat to radość działania”. Dzięki temu grantowi w dniu 3.12.2022 r odbyła się impreza sportowo-rekreacyjna w hali sportowej przy ul. Piłsudskiego 50 w Skarżysku-Kamiennej. Wykonanie projektu polegał ona zorganizowaniu imprezy siatkarskiej wraz z konkursami plastycznymi i animacjami dla uczestniczek. Rozgrywki sportowe odbyły się w kategorii singli dla 82 dziewcząt w dwóch kategoriach rozgrywkowych (poziom podstawowy-rzucanka i poziom zaawansowany).

Dziewczynki były podzielone na dwie 41-osobowe grupy, które uczestniczyły w dwóch blokach programowych na zmianę.

Pierwsza grupa najpierw rozegrała mecze a później uczestniczyła w konkursach i animacjach a druga grupa najpierw zajęła się konkursami a później rozegrała swoje mecze. W imprezie uczestniczyły dziewczynki z różnych ośrodków sportowych szkoleniowych oraz szkół z naszego miasta. Była to doskonała okazja do wymiany doświadczeń i integrowanie się ze środowiskiem siatkarskim z innych miast.

Rozpoczęcie imprezy to uroczyste wejściu na taflę boiska wszystkich uczestniczek wraz z Elfami przy dźwiękach świątecznej muzyki. Zaprzyjaźniony z klubem sportowym MKS Gala zespół taneczny Butterfly ze Szkoły Podstawowej nr 3 prowadzony i przygotowany przez Małgorzatę Kądzielę przy skromnej pomocy Małgorzaty Skuzy zaprezentował dwa układy taneczne, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. Następnie pojawił się na hali Mikołaj (zgodnie z tytułem projektu była to przebrana kobieta - lider projektu pani Agnieszka).

Po uroczystym otwarciu przez Mikołaja imprezy zawodniczki zostały podzielone na dwie grupy. Sześć wolontariuszek przebranych za Elfy sędziowała mecze grupy pierwszej tzw. rozgrywki „rzucanki siatkarskiej”. Druga grupa zawodniczek udała się na drugą salę, gdzie były dla nich przygotowane stanowiska do konkursów i animacji plastycznych przez dwie mamy zawodniczek MKS Gala - panią Anię Witkowską oraz Agnieszkę Piwowarską. Każda zawodniczka mogła wykonać pracę konkursową - kartkę plastyczną. Wszystkie uczestniczki projektu wraz z wolontariuszami stworzyły najdłuższy łańcuch świąteczny, który został zmierzony (161metrów) i uroczyście zawieszony na choince znajdującej się na hali sportowej.

Po skończeniu meczy pierwszej grupy nastąpiła zmiana – dziewczynki przeszły na salę animacji a druga grupa rozpoczęła swoje rozgrywki.

Po zakończeniu rozgrywek przez drugą grupę, wszyscy uczestnicy spotkały się na hali głównej. Komisja w składzie zarząd klubu oraz Mikołaj wybrała i nagrodziła sześć najładniejszych prace plastycznych w każdej kategorii. Wszystkie zawodniczki, uczestniczki projektu biorące udział w rozgrywkach sportowych zostały nagrodzone upominkami rzeczowymi z rąk Mikołaja.

Trzy najlepsze w każdej kategorii otrzymały dodatkowo dyplom. Wynik był sprawą drugorzędną, podamy tylko pierwsze dziewięć miejsc, które rywalizowały w fazie finałowej.

kategoria Rzucanka

1. Czajkowska Maja - MUKS Radomka Radom

2. Zawadzka Hania - MUKS Radomka Radom

3. Pękala Wiktoria - UKS Lider Lipsko

4. Kuna Zuzanna - UKS Lider Lipsko

5. Hernik Antonia - MUKS Radomka Radom

6. Żabicka Nikola - UKS Lider Lipsko

7. Zawadzka Wiktoria - UKS Lider Lipsko

8. Wołczyńska Aleksandra - UKS Volley Iłża

9. Michalec Lena - UKS Lider Lipsko

kategoria Single

1. Vensel Kristina - MUKS Radomka Radom

2. Kiepas Julia - UKS Volley Iłża

3. Śląszkiewicz Amelia - Volley Stars Ostrowiec Św.

4. Żak Iga - MUKS Radomka Radom

5. Nowakowska Dorota- UKS Volley Iłża

6. Stępień Joanna - UKS Volley Iłża

7. Bilska Liliana - MKS Gala Skarżysko

8. Góralska Zosia - UKS Volley Iłża

9. Lechowska Patrycja - UKS Ruda Wielka

Pani Agnieszka składa serdeczne podziękowania dla prezesa MKS Gala Pana Jacek Mosiołka, który poprowadził całą imprezę oraz dla całej obsady sędziowskiej: Cezarego Lisowskiego (sędzia główny zawodów), któremu pomagały Izabela Dulęba oraz Zofia Kamińska (byłe zawodniczki MKS Gala). Wszystkie mecze dzielnie sędziowały obecne zawodniczki klubu: Monika Stachoń, Gabriela Rak, Tosia Góżdż, Maja Wrona oraz Izabela Szmidt, Maja Durlik, Basia Grudnicka, Maria Figarska, Wiktoria Karcz, Gabrysia Ubysz , które wcieliły się w postacie Elfów.

Podziękowania należą się również Małgorzacie Kądzieli i Małgorzacie Skuzie za przygotowanie zespołu tanecznego oraz prowadzącym wszystkie animacje Ani Witkowskiej i Agnieszce Piwowarskiej. Zarząd klubu MKS Gala dziękuje dyrektorowi II LO Panu Pawłowi Buryle za udostępnienie sali na przeprowadzenie całej imprezy.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media