fbpx

Polecamy

W trosce o osoby bezdomne (ZDJĘCIA)

Skarżyscy dzielnicowi podczas obchodu rejonów służbowych kontrolowali wczoraj pustostany. Zimowa pora i ujemne temperatury stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia bezdomnych. W przypadku napotkania takich osób w opuszczonych budynkach lub innych niekonwencjonalnych miejscach, należy powiadomić służby.

W czwartek skarżyscy dzielnicowi sprawdzali miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Policjanci odwiedzali pustostany, ogródki działkowe oraz tereny, na których bezdomni stawiają prowizoryczne szałasy i zadaszenia. Wiele policyjnych interwencji rozpoczyna się od właściwej reakcji osób, które zawiadamiają służby o takich właśnie przypadkach.

Przypominamy o właściwej reakcji w przypadku napotkania osób bezdomnych w opuszczonych budynkach i innych niekonwencjonalnych miejscach. Pora roku i ujemne temperatury stanowią poważne zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Dlatego nie bądźmy obojętni i zawsze powiadamiajmy służby ratunkowe! Możemy do tego celu wykorzystać Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, a kiedy potrzebna jest niezwłoczna pomoc korzystajmy z alarmowego numeru 112.

 


reklama


Opr. JG

źródło: KPP Skarżysko – Kamienna

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media