fbpx

Polecamy

Bezpiecznie na kolejnych dwóch przejściach dla pieszych. Powiat Skarżyski przebudował przejścia w Skarżysku-Kamiennej i Suchedniowie

Zakończyła się przebudowa dwóch kolejnych przejść dla pieszych w Skarżysku-Kamiennej i Suchedniowie, na które Powiat Skarżyski pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Przebudowane przejścia przy ul. Sportowej w Skarżysku i przy ul. Emilii Peck w Suchedniowie zyskały m.in. nowe bezpieczne oznakowanie aktywnymi znakami wraz z podświetleniem fotowoltaicznym oraz nowe chodniki. Przebudowane przejścia zostały oficjalnie odebrane 18 listopada.

Przejścia dla pieszych przy ul. Sportowej w Skarżysku i przy ul. Emilii Peck w Suchedniowie to kolejne dwa z jedenastu, które Powiat Skarżyski realizuje w roku 2022 przy udziale dofinansowania pozyskanego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Do tej pory, w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych, powiat wykonał już 8 przejść. Dwa na terenie gminy Bliżyn, dwa na terenie gminy Skarżysko Kościelne, dwa w Suchedniowie i dwa w Skarżysku-Kamiennej.

Jak zaznacza wicestarosta Anna Leżańska przebudowa przejść dla pieszych, które realizuje Powiat Skarżyski ma na celu zapewnienie większego bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego. Z bezpiecznych przejść skorzystają nie tylko piesi, lecz także kierowcy, ponieważ przejścia te po przebudowie są lepiej doświetlone i bardziej funkcjonalne.

Wartość przebudowanych przejść przy ul. Sportowej w Skarżysku i przy ul. Emilii Peck w Suchedniowie wyniosła 430 228 zł, w tym 310 211 zł stanowiło dofinansowanie z RFRD.

Nowe przejścia zostały oznakowane aktywnymi znakami wraz z podświetleniem dojść i przejść dla pieszych wykorzystując energię z modułu fotowoltaicznego. W ich okolicach przebudowano także chodniki. Zamontowano płytki ostrzegawcze na dojściach do przejść. Wykonano ostrzegawcze nawierzchnie w kolorze czerwonym i białym oraz linie akustyczno – wibracyjne w kolorze czerwonym.

Wykonawcą obu nowych przejść był Zakład Elektryczny „ZELKO” Jarosław Kowalczyk z Bliżyna.

Przebudowane przejścia przy ul. Sportowej w Skarżysku i przy ul. Emilii Peck w Suchedniowie zostały oficjalnie odebrane w piątek 18 listopada.

Obecny przy odbiorze końcowym radny powiatowy Jerzy Żmijewski w imieniu mieszkańców Suchedniowa przekazał władzom powiatu oraz wykonawcy inwestycji podziękowania za wykonane przejście przy ul. Emilii Peck. Podkreślił, że w tym miejscu bezpieczne przejście jest bardzo potrzebne. 

W odbiorze końcowym inwestycji uczestniczyli przedstawiciele samorządu powiatu skarżyskiego – wicestarosta Anna Leżańska, członek zarządu Tadeusz Bałchanowski, radny Jerzy Żmijewski, radny gminy Skarżysko-Kamienna Bogusław Ciok, burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów Cezary Blach, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marek Czyż wraz z pracownikami, inspektor nadzoru Krzysztof Grosicki oraz Jarosław Kowalczyk z firmy ZELKO.


reklama


Przejście dla pieszych przy ul. Sportowej w Skarżysku po przebudowie

Przejście dla pieszych przy ul. Emilii Peck w Suchedniowie po przebudowie

J.Jagiełło/Powiat Skarżyski

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media