fbpx

Polecamy

Nietrzeźwi na drogach

W miniony weekend skarżyscy policjanci ujawnili czterech kierujących pojazdami na „podwójnym gazie”. Jednym z nich był 45-letni mieszkaniec Skarżyska - Kamiennej, który kierował audi mając w organizmie przeszło dwa promile alkoholu. Dodatkowo nie miał uprawnień do kierowania i był poszukiwany przez sąd listem gończym.

Jako pierwszy z nieodpowiedzialnych kierujących wpadł 36-latek z powiatu kieleckiego. Został zatrzymany do kontroli w piątkowe przedpołudnie przez policjantów drogówki. Na ulicy Ekonomii w Skarżysku kierował busem marki Volkswagen mając w organizmie blisko dwa promile alkoholu. W sobotni poranek mundurowi zatrzymali do kontroli 47-letniego mieszkańca Lubelszczyzny. Mężczyzna prowadził renaulta na ulicy Krakowskiej. Wydmuchał ponad pół promila. Z kolei prawie dwa promile wykazało badanie alkomatem u 44-letniego skarżyszczanina. Wpadł w sobotę wieczorem w Skarżysku – Kościelnym, kiedy jechał mazdą. W niedzielę tuż przed godziną 2 w nocy funkcjonariusze skarżyskiej patrolówki zatrzymali do kontroli audi jadące ulicą Południową. Za kierownicą siedział miejscowy 45-latek. Wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. Okazało się, że jest pijany. Miał w sobie przeszło dwa promile zakazanej substancji. Dodatkowo był poszukiwany. Skarżyski sąd skierował za nim list gończy w celu ustalenia miejsca jego pobytu. Ponadto spędzi za kratkami kilkanaście dni za niezapłaconą grzywnę. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania.

Wszyscy czterej kierujący wkrótce będą się tłumaczyć przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna i nawet dwa lata pozbawienia wolności.


reklama


JG / KPP

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media