fbpx

Polecamy

„Wspomnienia z Ekranu” - 50. jubileuszowy koncert charytatywny Fundacji „Daj Szansę”

Fundacja Daj Szansę” bardzo serdecznie zaprasza mieszkańców na 50. jubileuszowy koncert charytatywny pt. „Wspomnienia z Ekranu”. Podczas koncertu byli i obecni stypendyści Fundacji „Daj Szansę” oraz utalentowana młodzież objęta fundacyjnym programem Promocji Talentów zaprezentują utwory z kultowych polskich filmów i seriali. Ponadto zarząd Fundacji wręczy uczniom stypendia artystyczne i naukowe „Żaczek”, przyznane na rok szkolny 2022/2023. Koncertowi towarzyszyć będzie jubileuszowa wystawa fotograficzna „Nasze Koncerty”.

 Koncerty Charytatywne Fundacji „Daj Szansę” to najbardziej rozpoznawalny i lubiany element działalności Fundacji. Są organizowane od 2000 roku czyli od początku jej działalności. 

 - Koncerty charytatywne organizujemy, co najmniej dwa razy do roku. Jest to najbardziej rozpoznawalny i lubiany przez mieszkańców element działalności naszej Fundacji – mówi prezes Fundacji „Daj Szansę” Joanna Wężyk. - Mają one za zadanie promować uzdolnioną młodzież mieszkającą w powiecie skarżyskim. Podczas koncertów prezentowane są także prace plastyczne, fotograficzne, literackie dzieci i młodzieży uczestniczących w organizowanych przez Fundację konkursach, jak również twórczość indywidualna młodych talentów – dodaje prezes.  

Koncert jubileuszowy pięćdziesiąty pt. „Wspomnienia z Ekranu” odbędzie się w sobotę 26 listopada 2022 r. o godz. 17.00 w Miejskim Centrum Kultury (Sala Widowiskowa) Skarżysko-Kamienna, ul. Słowackiego 25.

W koncercie wystąpią byli i obecni stypendyści Fundacji. W trakcie zostaną wręczone także stypendia naukowe i artystyczne na rok szkolny 2022/2023.

Będzie można także obejrzeć jubileuszową wystawę fotograficzną pt. „Nasze Koncerty”, która przypomni publiczność, uczestników i wykonawców dotychczasowych 49. koncertów.


reklama


Tradycyjnie w trakcie koncertu prowadzona będzie kwesta, z której dochód zostanie przeznaczony na fundusz stypendialny Fundacji „Daj Szansę”.

- Wejścia na nasze koncerty są bezpłatne, ale w związku z tym, że są to koncerty charytatywne liczymy, że nasi goście docenią talenty naszych stypendystów i wesprą fundusz stypendialny fundacji, dorzucając przysłowiową cegiełkę do naszych puszek. Podczas koncertów kwestują nasi stypendyści, którzy otrzymali wsparcie od fundacji, a swoim zaangażowaniem mogą przyczynić się do wsparcia kolejnych stypendystów w myśl zasady „Ty otrzymałeś szansę, pomóż dać szansę innym” – zaznacza prezes Joanna Wężyk, informując, że przez te dotychczasowe 50 koncertów udało się zebrać do puszek kwotę ponad 50 tys. zł.          

- Warto również podkreślić, że wiele naszych koncertów jest realizowana przy wsparciu finansowym z dotacji pozyskanych w drodze konkursów m.in. z miasta i powiatu za co serdecznie dziękujemy – dodaje prezes Fundacji „Daj Szansę”.

 Podczas 50. jubileuszowego pt. „Wspomnienia z Ekranu” usłyszymy przeboje z takich filmów jak:Wojna domowa”, „Ballada o Tolku Bananie”, „Jak rozpętałem II wojnę światową”, „Kogel – Mogel”, „Uprowadzenie Agaty”, „Vabank”, „Ogniem i mieczem”, „W pustyni i w puszczy”, „Och! Karol”, „Noce i dnie”, „07 Zgłoś Się", „Jan Serce”, „Nigdy w życiu”, „Młode Wilki”, „Halo Szpicbródka”.

Patronat medialny nad koncertem sprawuje m.in. portal SpottedSkarzysko.pl

Koncert realizowany jest w ramach zadania publicznego wspieranego przez Gminę Skarżysko-Kamienna.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media