fbpx

Polecamy

Gra nie warta świeczki. Chcieli oszczędzić 10 złotych, odpowiedzą za oszustwo

O dokonaniu oszustwa podejrzewani są dwaj mieszkańcy powiatu szydłowieckiego. 38 i 28-latek chcieli zaoszczędzić 10 złotych przy zakupie siekiery z skarżyskim markecie budowlanym. W tym celu zamienili nakładki z kodem kreskowym i ceną na narzędziach. Fortel przejrzeli pracownicy ochrony i mężczyźni wpadli w spore kłopoty. Za oszustwo grozi bowiem nawet osiem lat za kratkami.

W poniedziałkowy wieczór skarżyscy policjanci pojechali na interwencję do jednego z miejscowych marketów budowlanych. Tam pracownicy ochrony przekazali im dwóch mężczyzn podejrzewanych o oszustwo. Mieszkańcy powiatu szydłowieckiego w wieku 38 i 28 lat zainteresowani byli kupnem markowej siekiery. Podczas wyboru narzędzi wpadli na pomysł zmniejszenia ceny zakupów. Zamienili specjalne nakładki z kodem cyfrowym i ceną siekier. Na tańszą o 10 złotych założyli nakładkę z tej droższej i odwrotnie. Następnie z narzędziem „w promocyjnej cenie” poszli do kasy. Ich podstęp zauważyli jednak pracownicy ochrony i już przy kasie, czekali na nieuczciwych klientów.

Finał zakupów był taki, że obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do pobliskiej komendy, gdzie zostali przesłuchani. Ich z pozoru błahe i niegodne uwagi zachowanie może przysporzyć bohaterom historii sporych kłopotów. Najpewniej bowiem czyn zostanie zakwalifikowany jako oszustwo. A za takie przestępstwo grozi nawet osiem lat pozbawienia wolności.


reklama


JG / KPP

1 komentarz

  • Ata
    Ata środa, 16 listopad 2022 15:15 Link do komentarza

    Za siekierę jest kara a za kradzież nowego ogrodzenia nic, nie da się przejrzeć trzech kamer miejskich .

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media