fbpx

Polecamy

Wielki triumf SKSW „Kyokushin-Karate" na Polish Fighter Cup (ZDJĘCIA)

13 listopada w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole odbył się kolejny turniej Karate Kyokushin pod nazwą Polish Fighter Cup, który zgromadził ponad 250 zawodników i zawodniczek z całej Polski z około 20 klubów.

Turnie rozgrywany był na trzech matach w dwóch konkurencjach: kata i kumite. Po raz kolejny nie zawiedli karatecy ze Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate”, którzy zdobyli 9 medali w tym 5 złotych dwa srebrne i dwa brązowe medale oraz czwarte miejsce drużynowo tuż obok podium.

2. Kacper Banasiewicz

Rewelacyjny występ zaliczył debiutant Dmytro Antoniuk (Ukraina), który niespełna pół roku trenuje w SKSW „Kyokushin-Karate i już osiąga wielkie sukcesy. To będzie wielki mistrz podkreśla trener sensei Zbigniew Zaborski 4 Dan. Nie zawiodła także uczestniczka Mistrzostw Europy Wiktoria Sokół, która stoczyła cztery walki i wszystkie wygrała przed czasem. To świadczy o jej formie i o tym jak mocno była przygotowana do Mistrzostw Europy w Bułgarii. Na zawody pojechało od nas 10 zawodników i przywieźliśmy 9 medali to wielki sukces dodaje trener Zbigniew Zaborski. Zajęliśmy czwarte miejsce drużynowo tuż obok podium. To także sukces, ponieważ ekipy na podium liczyły dwukrotnie większą liczbą zawodników, a zdobywcy drugiego i pierwszego miejsca na podium przywieźli na te zawody po ponad 50 zawodników.

Gratuluję podopiecznym wspaniałego wyniku sportowego. Rodzicom za zaufanie i pomoc. Przed nami kolejne wyzwanie organizacja II Ogólnopolskiego Turnieju Karate o Puchar Burmistrza Wąchocka w najbliższą sobotę. Marzy nam się kolejny sukces zarówno organizacyjny jak i sportowy jak będzie zobaczymy już 19 listopada 2022.

Wszystkich miłośników sportów walki zapraszamy do hali sportowej w Wąchocku, by dopingować naszą ekipę kończy sensei Zbigniew Zaborski.