fbpx

Polecamy

Wiktoria Sokół ze SKSW wzięła udział w Mistrzostwach Europy w Bułgarii (ZDJĘCIA)

W dniach 4-5 listopada w Sofii w Bułgarii odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców Karate Shinkyokushinkai Europejskiej Organizacji Karate EKO.

W mistrzostwach uczestniczyło 502 zawodników z 22 krajów. Bardzo dobrze wypadła Reprezentacja Polski, licząca 73 zawodników i zawodniczek, która w klasyfikacji medalowej zajęła III miejsce zdobywając 25 medali. Wygrała reprezentacja Litwy, a drugie miejsce zajęła reprezentacja Ukrainy.

Wśród kadry polskich zawodniczek była reprezentantka Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” Wiktoria Sokół, która debiutowała w tak wielkich zawodach. Wiktoria przy wejściu do strefy medalowej musiała stoczyć ciężkie trzy walki, a trzecią walkę z dwoma dogrywkami. W eliminacjach Wiktoria wyeliminowała reprezentantkę Litwy Vilte Baranuaite, w drugiej, reprezentantkę Rumunii Rebecę Stancu, a w trzeciej walce po dwóch dogrywkach zdaniem sędziów głosami trzy do dwóch uległa zawodniczce gospodarzy Andjelice Georgevej, plasując się ostatecznie na piątym miejscu.

- To bardzo dobry wynik naszej zawodniczki - podkreśla sensei Zbigniew Zaborski. Po pierwsze dlatego, że to debiutantka, po drugie walczyła z rocznikiem starszym. Kolejna sprawa to, że Wiktoria nie przegrała walki z zawodniczką gospodarzy i to nie jest jedynie moje zdanie, lecz wielu sędziów obserwujących tą walkę z boku, ale z werdyktem sędziowskim się nie dyskutuje, zatem jaką podjął decyzję skład sędziowski oceniając walkę Wiktorii na macie, trzeba się pogodzić, wyciągnąć wnioski i pracować dalej. – zaznacza sensei Zaborski.

Wśród elity sędziów wytypowanych na te mistrzostwa znalazł się także trener Skarżyskiego Klubu Sportów Walki sensei Zbigniew Zaborski sędzia klasy międzynarodowej, który sędziował walki na macie głównej w obu dniach zawodów.

Z całego serca Dziękujemy Panu Prezydentowi miasta Skarżysko-Kamienna Konradowi Kronigowi za finansowe wsparcie wyjazdu i pobytu w Bułgarii dla naszej zawodniczki i trenera, a także Fundacji Daj Szansę za wsparcie wyjazdu naszej zawodniczki Wiktorii Sokół.

Sensei Zbigniew „Zaborek” Zaborski 4 Dan zaprasza do klubu dzieci, młodzież i starszych na zajęcia do sekcji początkującej w Skarżysku-Kamiennej, sekcji zawodniczej także w Skarżysku-Kamiennej oraz do nowopowstałej sekcji w Bliżynie. Kontakt zapisy tel. 601206812.Zapraszamy.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media