fbpx

Polecamy

Trzecie z rzędu zwycięstwo Gameb UKS Skarżysko-Kamienna (ZDJĘCIA)

W piątek, 21 października w Hali Sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza rozegrana została 3 kolejka świętokrzyskiej 1 ligi kobiet gr. A w roli gospodyń wystąpił zespół Gameb UKS Relaks Skarżysko-Kamienna po raz pierwszy w nowym sezonie.

Do tej pory dwa wyjazdowe mecze przyniosły zwycięstwa ekipie ze Skarżyska po 3:0.

Dzisiejszy mecz był okazją aby powalczyć o kolejne zdobycze punktowe. Do dzisiejszego meczu przystąpiliśmy w najsilniejszym naszym składzie jaki posiadamy na dzień dzisiejszy i można było oczekiwać od dziewczyn ze ich gra przyniesie kolejne zwycięstwo. Przeciwniczkami był zespół Hetmana Włoszczowa który po porażce z SMS Wybicki Kielce też chciał zdobyć swoje pierwsze punkty w tegorocznych rozgrywkach. - relacjonuje Jarosław Mosiołek

Pierwsze dwa sety układały się dla nas pomyślnie , obydwa wygrywamy ze znaczną przewagą punktową .Prowadząc 2:0 trzeciego seta rozpoczynamy dość niefrasobliwie i zespół z Włoszczowy odskakuje najpierw na 3 pkt potem powiększa przewagę i po kilku nieudanych odbiorach i kilku nieskończonych atakach z naszej strony na tablicy widnieje wynik 18:11 dla przeciwniczek . Dwa czasy wzięte dla uspokojenia sytuacji przynoszą efekt w postaci zmniejszenia przewagi Hetmana i od stanu 18:22 następuje przełom w naszych szeregach . Dzięki bardzo dobrej zagrywce sióstr Pobereszko wychodzimy na prowadzenie i na przewagi kończymy seta 26:24. Set przegrany wygrywamy a tym samym dopisujemy za wygranie 3:0 kolejne 3 pkt . Gdyby nie przestój w 3 secie to mecz w wykonaniu naszych dziewczyn był meczem który zaliczamy do udanych . Drużyna Hetmana wybroniła sporo piłek po naszych atakach , ale z naszej strony dziewczyny robiły to co do nich należało i nie można mieć za wiele pretensji z wyjątkiem środka 3 seta. - dodaje Mosiołek

3 kolejka to już historia, przed nami kolejne granie. Już w niedzielę inauguracja zmagań w Lidze LZS .w Bilczy rozegramy 3 mecze , w większości będzie to okazja do pogrania dla dziewcząt które mniej grają w meczach ligowych . A na 4 kolejkę 1 ligi świętokrzyskiej zapraszamy już dziś na hale Mickiewicza. - informuje Jarosław Mosiołek, trener.

W piątek 28.10.2022 o godzinie 19 zespół Gameb UKS Relaks Skarżysko-Kamienna rozegra mecz z  SMS Leneco Starachowice który z 5 pkt plasuje się na 3 miejscu w tabeli po 2 kolejkach spotkań .

Dziś zespół Gamebu zagrał w zestawieniu : Magda Lutek ,Sylwia Kalwat Weronika Wilczyńska , Kinga i Kamila Pobereszko, Elizka Koniarczyk, Zuzia Kopycka ,, Katarzyna Dejworek , Alicja Boczek libero Amelia Durlik Sygit Paulina