fbpx

Polecamy

Zakończył się XI letni obóz sportowy karate SKSW DIUNA ŁEBA 2022 (ZDJĘCIA)

W dniach 16.07 – 26.07 2021 r. trwał XI Jubileuszowy Letni Obóz Sportowy Karate zorganizowany przez sensei Zbigniewa Zaborskiego Trenera i Prezesa Skarżyskiego Klubu Karate przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta i Prezydenta Miasta Pana Konrada Kroniga, a także Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, Starostwa Powiatu Skarżyskiego.

W Letni Obozie sportowo-wypoczynkowym wzięło udział około 60 uczestników. Jak wspomnieliśmy organizatorem obozu był Sensei Zbigniew Zaborski, który jednocześnie pełnił funkcję kierownika obozu i trenera jednocześnie, wspomagany przez wytrawnych instruktorów ze Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” w osobach: Sensei Zdzisław Wojcieszek 1 Dan, a także wspaniałej wychowawczyni w osobie Ewy Sokół i wolontariuszy jak Wioletta Guzikowska i Ewelina Adamska.

W pierwszym dniu obozu sensei Zbyszek Zaborski kierownik obozu po powitaniu morza i zakwaterowaniu w pokojach omówił wszelkie najważniejsze przepisy dotyczące bezpieczeństwa zasad poruszania się po drogach, zasad korzystania z obiektów sportowych, regulaminów obowiązujących na obozie, zasad na wycieczkach autokarowych i pieszych. To wszystko dla zapewnienia wszelkich zasad ostrożności. Uczestnikom obozu wręczono koszulki obozowe.

Następnie rozpoczęto realizację programu obozu opracowanego przez sensei Zbyszka Zaborskiego i tak w pierwszym tygodniu realizacji obozu uczestnicy w blisko 60-osobowej obsadzie mieli przyjemność, zażywać kąpieli morskich pod opieką ratownika oraz opiekunów i wychowawców obozu sportowego. Byli także na spacerze po mieście odwiedzając salon figur woskowych i park linowy, korzystając z tych atrakcji do woli. Uczestnicy obozu sportowego przebywali i trenowali na terenie ośrodka wypoczynkowego „Diuna” w Łebie, korzystając z napowietrznej siłowni oraz sali gimnastycznej. Ponadto w pierwszym tygodniu odbyło się także ognisko integracyjne z karaoke, a także dyskoteka i treningi w morzu. Wielkimi atrakcjami był pokaz iluzji, który bawił uczestników obozu przez dwie godziny oraz wycieczka na Hel, zwiedzanie półwyspu oraz rejs statkiem Ocean.

W drugiej połowie realizacji obozu było także w wiele atrakcji wśród nich wycieczka na Wydmy Piaszczyste, na gokarty, do parku linowego i na wesołe miasteczko, były także wyjścia na miasto na lody, gofry i inne smakołyki przede wszystkim smaczną wędzoną rybkę, były także zawody w biegu interwałowym pod potężną górę po piasku i wiele innych wspaniałych atrakcji. W ostatnim dniu pobytu w Ośrodku Wypoczynkowym Diuna Łeba odbyły się dwa treningi, następnie wyjście na miasto, a po kolacji prz dźwiękach muzyki i ognisku zostały wręczone dyplomy wszystkim uczestnikom obozu oraz nagrody i dyplomy dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz w kategorii open w biegu pod górę i po piasku. Dzień zakończono wspaniałą dyskoteką i pożegnaniem morza. W drodze do domu uczestnicy letniego obozu sportowego zaliczyli jeszcze jedną wycieczkę na starówkę do Gdańska, gdzie kosztowano smaczne lody i napoje oraz podziwiano zabytki gdańskiej starówki, by następnie udać się na Westerplatte by choć na chwilę wspomnieć ciężkie czasy jakie przechodziła Polska podczas II Wojny Światowej. To historyczne miejsce o jakim powinni pamiętać wszyscy Polacy o Westerplatte w Gdańsku. Tam także dzieci, młodzież wspaniale się bawili, poznając historię obrony Westerplatte, by potem udać się na smaczny posiłek i lody na deser, które zaserwował organizator obozu sensei Zbyszek „Zaborek” Zaborski.

Wszyscy cudownie się bawili i w godzinach późno nocnych szczęśliwie powrócili do domów. Dzieci i młodzież już tęsknią za kolejnym obozem. Organizator sensei Zbyszek Zaborski zapowiada ponowny już piąty powrót w to cudowne miejsce nad morzem jakim jest Ośrodek Wypoczynkowy Diuna w Łebie, który zapewnia pełną opiekę pielęgniarską i lekarską oraz ratowników na plaży morskiej.

Sensei Zbyszek „Zaborek”| Zaborski Już teraz zaprasza chętnych by cudownie spędzić wakacje 2023 ze Skarżyskim Klubem Sportów Walki „Kyokushin-Karate”. Zachęca także do oglądania zdjęć z obozu na portalach społecznościowych jak nasz fanpage Skarżyski Klub Sportów Walki czy na SpottedSkarzysko.pl


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media