fbpx

Polecamy

79. Tour de Pologne wystartował z kieleckiego Rynku (DUŻO ZDJĘĆ)

Punktualnie o godzinie 11.35 z Kielc wyruszył 79. Tour de Pologne UCI World Tour. Honorowym starterem peletonu był prezydent miasta Bogdan Wenta. Mieszkańcy Kielc tłumnie przybyli na Rynek i mocno dopingowali kolarzom, którzy przejechali ulicami Bodzentyńską, Al. IX Wieków Kielc i Sandomierską. Tam rozpoczęli ostre ściganie. Pierwszy etap wyścigu z Kielc do Lublina ma ponad 218 km.

Po ośmiu latach na trasie narodowego wyścigu ponownie zagościły Kielce. W piątek, 29 lipca na Rynku odbyła się oficjalna prezentacja wszystkich drużyn, które w sobotę, także na Rynku rozpoczęły rywalizację w 79. Tour de Pologne.


reklama


Najważniejszy wyścig kolarski w Polsce, jest jednym z najsilniej obsadzonych na świecie. Kolarze z 23 ekip w sumie mają do przejechania siedem etapów o łącznej długości prawie 1 200 km. Wyścig zakończy się 5 sierpnia na krakowskich Błoniach.

Tour de Pologne należy do kolarskiej Ligi Mistrzów. Jest to impreza cyklu World Tour, a więc wyścig tej samej klasy co Tour de France, Giro d’Italia czy Vuelta a Espana. Partnerami I Etapu byli Miasto Kielce, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Targi Kielce.

kielce.eu foto: M.Sikora/SpottedMedia

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media