fbpx

Polecamy

Dodatkowe środki finansowe na wsparcie uchodźców w ramach projektu „Świętokrzyskie Dla Ukrainy”

Dodatkowe środki finansowe na wsparcie uchodźców w ramach projektu „Świętokrzyskie Dla Ukrainy” Dodatkowe środki finansowe na wsparcie uchodźców w ramach projektu „Świętokrzyskie Dla Ukrainy”

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego w dziś podjął decyzję o zwiększeniu o 3,3 mln zł wartości projektu „Świętokrzyskie dla Ukrainy”, którego celem jest pomoc dla uchodźców przebywających w naszym regionie. Zadanie ma objąć co najmniej 2284 obywateli Ukrainy. W związku ze wzrostem kursu EURO zdecydowano o zwiększeniu kwoty dofinansowania dla projektu realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Teraz całkowita wartość wsparcia unijnego to 21,3 mln zł.

– Współpraca ze starostwami w ramach projektu przynosi już wymierne korzyści dla uchodźców z Ukrainy. Samorządy, które przystąpiły do projektu mają największą wiedzę na temat potrzeb i oczekiwań osób, które opuściły terytorium Ukrainy po wybuchu wojny. Cieszę się, że kolejne środki finansowe trafią do partnerów i wzbogacą ofertę pomocy dla Ukraińców – mówi marszałek Andrzej Bętkowski.

– To dobra wiadomość dla partnerów, z którymi realizujemy projekt, ale także satysfakcja dla Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, że wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i zwiększamy wartość projektu. W związku ze wzrostem kursu EURO, po jakim przeliczane są środki dostępne na wsparcie projektów unijnych, pojawiła się szansa na zwiększenie kwoty dofinansowania dla projektu „Świętokrzyskie dla Ukrainy” o kwotę 3,3 mln. Wartość projektu po zwiększeniu funduszy przeznaczonych na pomoc dla obywateli Ukrainy wyniesie łącznie 21,3 mln zł – podkreśla wicemarszałek Renata Janik. – Środki te można przeznaczyć na wyposażenie, remonty mieszkań wspomaganych, które pierwotnie będą przeznaczone dla mieszkańców Ukrainy, a w przyszłości, kiedy uchodźcy opuszczą te miejsca – dla osób potrzebujących w poszczególnych powiatach, ponadto na wyprawkę dla dzieci, wypoczynek dzieci oraz wsparcie psychologiczne – wylicza wicemarszałek.


reklama


Urząd Marszałkowski

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media