fbpx

Polecamy

Wakacyjne spotkania z przedszkolakami (ZDJĘCIA)

Wczoraj i dziś w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, policjantka skarżyskiej komendy spotykała się z dziećmi z miejscowych przedszkoli. Spotkania były doskonałą okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku.

We wtorek i środę policjantka skarżyskiej komendy odwiedziła dzieci w lokalnych przedszkolach. Komisarz Anna Sławińska gościła w „szóstce, „siódemce” i „dziewiątce”. W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno - edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przedszkolaki dowiedziały się jakich zasad należy przestrzegać, aby bezpiecznie spędzać czas podczas wypoczynku przy akwenach wodnych. Partnerem projektu jest Fundacja PZU. Tematem spotkań było także bezpieczeństwo w domu, na podwórku i na placu zabaw. Dzieci chętnie włączały się w rozmowę odpowiadając na zadawane pytania. Chwaliły się również wiedzą dotyczącą znajomości numerów alarmowych. Dodatkowo najmłodsi oglądali radiowóz wykorzystywany w codziennej służbie policjantów.

Przypominamy, iż w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” zaplanowanej przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji został ogłoszony konkurs plastyczno-filmowy pn. „ARTYSTYCZNY przeWODNIK”, promujący bezpieczne przebywanie na terenach wodnych i przywodnych oraz zdrowy i aktywny tryb życia. Konkurs trwa do 9 września br. i jest on adresowany do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 16 lat. Zwycięzcy oraz osoby wyróżnione otrzymają nagrody rzeczowe.


reklama


opr. ASŁ

źródło: KPP Skarżysko-Kamienna

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media