fbpx

Polecamy

Uważaj z kim rozmawiasz! Duże straty po telefonach "Bankowców"

Po raz kolejny skarżyscy policjanci apelują o rozwagę i rozsądek w czasie rozmów telefonicznych z nieznajomymi osobami. Ostatnio przestępcy podszywający się pod pracowników banków doprowadzili do wysokich strat dwie mieszkanki powiatu skarżyskiego. Kobiety łącznie przekazały oszustom prawie 90 000 złotych.

W czwartek i poniedziałek ofiarami fałszywych pracowników banków padły dwie mieszkanki powiatu skarżyskiego. W obu przypadkach dodzwonili się do nich mężczyźni, którzy podawali się za bankowców. W pierwszym przypadku oszust wmówił swej rozmówczyni, że ktoś zaciągnął pożyczkę w kwocie 63 000 złotych na jej dane. Aby ją anulować należy wypłacić środki i wpłacić we wskazanym wpłatomacie. 47-latka niestety dała wiarę przestępcy i wykonała jego polecenia. Wypłaciła wskazaną kwotę i wpłaciła zgodnie z instrukcjami. W kolejnym przypadku 35-latka usłyszała przez telefon, że nieznany sprawca wykonał duplikat jej karty płatniczej i zgromadzone na koncie środki są w niebezpieczeństwie. Wypłaciła z konta 25 000 złotych i także wpłaciła we wskazanym wpłatomacie. Złodziej podał jej kody do transakcji.


reklama


Apelujemy o rozwagę i rozsądek! Zachowajmy czujność, nie dajmy się zmanipulować i zwieść! Jeśli mamy najmniejsze wątpliwości, co do osoby z którą rozmawiamy, przerwijmy rozmowę. Sprawy bankowe najlepiej wyjaśniajmy w placówkach bankowych, a nie podczas rozmów telefonicznych.

Opr. JG

źródło: KPP Skarżysko - Kamienna

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media