fbpx

Polecamy

Drużyna "Dziki" wygrała XXV WTPN Dolna Kamienna 2022 (DUŻO ZDJĘĆ)

W niedzielę na „Orliku” przy SP nr 8 w Dolnej Kamiennej rozegrano finały XXV Wakacyjnego Turnieju Piłkarski o Mistrzostwo Skarżyska. Zwycięzcą w kategorii młodzik została drużyna FC Karier Kościelne, w kategorii junior została drużyna AC Oczko, a w kategorii seniorów po rzutach karnych zwyciężyła drużyna Dziki. Turniej był organizowany przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Dolna Kamienna przy współudziale radnych Marka Gąski i Adama Cioka.

W kategorii młodzików, drugie miejsce zajęła drużyna FC Sko, na drugim miejscu wśród juniorów znalazła się drużyna FC Kościelne, a ostatnie miejsce na podium zajęła drużyna FC Jeleń.

W kategorii Senior, drugie miejsce zajął ubiegłoroczny zwycięzca turnieju AD Chem Dziki, a trzecie miejsce zajęła drużyna Bli-Sko.

Wśród seniorów najlepszym strzelcem okazał się Michał Mydlarz (Bli-Sko) – 25 bramek. Nagrodę dla najlepszego bramkarza w kategorii seniorów otrzymał Dominik Borowiec(Dziki). Najskuteczniejszym strzelcem wśród juniorów okazał się zawodnik drużyny FC Kościelne Adrian Kapusta (21 bramek), Najlepszym bramkarzem został wybrany Antoni Gryz (AC Oczko). Najlepszym strzelcem  w kategorii młodzików został Jakub Skorek (Karier Kościelne) - 8 bramek,  najlepszym bramkarzem wybrano Mikołaja Grzelca (FC Sko)

Nagrody dla zwycięskich drużyn oraz wyróżnionych zawodników wręczyli przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Dolna Kamienna: Adam Ciok, Marek Gąska, Katarzyna Borek, Maciej Gąska i Rafał Lisowski.

Na zawodników oraz przybyłych kibiców czekał poczęstunek – kiełbaski z grilla oraz lody. Zorganizowano również konkurs na tzw. „wkrętki” z rzutu rożnego, rzuty do kosza oraz strzał z połowy.

Podczas finałów dzięki uprzejmości firmy Scarnet, odbyły się turniej FIFA 22! W turnieju wzięło udział 32 "graczy", którzy rywalizowali ze sobą w systemie pucharowym. Dla najlepszych organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody (piłki nożne, plecak, huloajnoga)

Wyniki:

Juniorzy Półfinały:

FC Jeleń : AC Oczko 2:8 (Jankowski, Kladchenko - Młodawski 6, Sykulski, Nowak)
FC Kościelne - Płomień Grzybowa Góra 7:0 (Paszkiel 2, Skorek 2, Kapusta, Krakowiak" Tuśnio)

Seniorzy: Półfinały:
Dziki : Fischer Automotive 5:2 (Kocia 2, Płusa 2, Dulęba - Miernik, Janus),
Bli-Sko : AD Chem Dziki 3: 8 (Mydlarz, Kacper Świercz, Seweryński - Brzozowski 3, Gadecki 2, Lisowski, Gnat)

Finały

Młodzik:

FC Sko – Karier Kościelne 2:10 (Łukomski - Wawrzonek 2, Skorek 8)

Juniorzy

Mecz o 3. miejsce Płomień Grzybowa Góra – FC Jeleń 0:3 (walkower).
Mecz o 1. miejsce AC Oczko – FC Kościelne 8:2 (Fuk 4, Łoskot, Młodawski 3 - Kapusta, Paszkiel)

Seniorzy:

Mecz o 3. miejsce: Fischer Automotive – Bli-Sko 0:23 (Mydlarz 17, Świercz, Trzebiński 4, Piórkowski)
Mecz o 1. miejsce: Dziki – AD Chem Dziki 2:2 k.7:6 (Dulęba, Gładyś - Brzozowski 2)

Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i medale nagrody oraz nagrody które wręczali radni Marek Gąska i Adam Ciok, oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Fizycznej "Dolna Kamienna"

Rywalizacji sportowej towarzyszył piknik rodzinny, w którym organizatorzy przygotowali dla wszystkich różne atrakcje min. konkurs rzutów do kosza, konkurs strzałów do bramki. Dla wszystkich przygotowano grilla. Wszystkie atrakcje były bezpłatne.

Patronat medialny nad XXVV Wakacyjnym Turniejem Piłkarskim o Mistrzostwo Skarżyska sprawował portal SpottedSkarzysko.pl.

Zadanie dofinansowane ze środków publicznych w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Gminy Skarżysko-Kamienna w 2022r.

Zadanie dofinansowane w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Skarżyskiego w 2022 roku w zakresie sportu

Zadanie dofinansowane w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Urzędu Marszałkowskiego w 2022 roku w zakresie sportu.

- Sponsorzy: Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej