fbpx

Polecamy

Wiktoria Sokół pojedzie na mistrzostwa Europy (ZDJĘCIA)

W sobotę, 11 czerwca w hali sportowej MCSIR w Łańcucie odbył się Turniej Kwalifikacyjny Karate Shinkyokushinkai kadetów, juniorów i młodzieżowców do Mistrzostw Europy. W turnieju wzięło udział około 200 zawodników i zawodniczek z 37 klubów z całej Polski, którzy startowali w trzech konkurencjach team kata, kata i kumite. Kwalifikację na mistrzostwa Europy uzyskała Wiktoria Sokół.

Skarżyski Klub Sportów Walki „Kyokushin-Karate” reprezentowały dwie zawodniczki: Aleksandra Domagała i Wiktoria Sokół. Dwie osoby nie wystartowały, gdyż na ostatnim piątkowym treningu nabawiły się kontuzji. W kategorii młodzieżowiec zabrakło brązowej medalistki Mistrzostw Europy Oliwii Fornal i oraz wschodzącego talentu Skarżyskiego Klubu juniora Krystiana Żmijewskiego.

Wiktoria Sokół zajęła drugie miejsce, co dało jej srebro w kategorii kumite kadet i kwalifikację na ME. Aleksandra Domagała zajęła czwarte miejsce w kategorii kumite kadet.

- To super wynik dla naszego klubu. Chociaż chciałoby się więcej - zaznacza sensei Zbigniew Zaborski. To był ostatni turniej przed wakacjami naszego klubu, ale nie przestajemy trenować. Odpoczynek planujemy na drugą połowę lipca. Pojedziemy wtedy nad morze na nasz kolejny letni obóz wypoczynkowy, by tam chwilę odpocząć, a po powrocie już w sierpniu rozpoczniemy przygotowania do kolejnego sezonu startowego w tym do Mistrzostw Europy, które odbędą się jesienią 2022 w Sofii-Bułgaria - powiedział sensei Zaborski.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media