fbpx

Polecamy

W Marszobiegu Powiatowym wzięło udział blisko 200 uczestników (DUŻO ZDJĘĆ) Wyróżniony

W sobotę, 21 maja Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej wraz z Oddziałem Miejskim Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Oddział Miejski w Skarżysku-Kamiennej zorganizowało kolejną odsłone Powiatowego Marszobiegu. W imprezie wzięło udział około 200 osób.

Starostwo Powiatowe przygotowało nową formę zmagań turystycznych. Tym razem pragniemy zaprosić do zdobycia Korony Gór Powiatu Skarżyskiego. Referat ds. Promocji wspólnie z PTTK opracował regulamin zdobycia sześciu szczytów. Każdy uczestnik tego wydarzenia otrzymał książeczkę, w której znajdują się krótkie ich opisy z miejscem na pieczątkę. W pierwszym rajdzie zmierzyliśmy się ze szczytem Świniej Góry. W kolejnych etapach wspólnego zdobywania korony naszego powiatu są: Góra Skarbowa, Szczyt Altana, Kamień Michniowski oraz Osieczyńska Góra i Bukowa Góra. Po zebraniu sześciu pieczątek w książeczce, każdy piechur otrzyma odznakę PTTK, która została specjalnie zaprojektowana w tym celu.

Tradycyjnie został zapewniony bezpłatny dojazd na miejsce startu. Wyjazd autokarów zaplanowany był na godz. 10.00 sprzed Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej oraz sprzed Urzędu Miasta i Gminy w Suchedniowie (ul. Fabryczna 5). Trasa liczyła około 5 km. i wiodła duktem leśnym aż do Świniej Góry. Tam uczestnicy mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji i wziąć udział w konkursach z nagrodami np. zmierzyć się w rywalizacji układania puzzli na czas oraz znaleźć ukryty skarb. Przygotowany był również ciepły posiłek dla uczestników marszobiegu. 


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media