fbpx

Polecamy

Skarżyski policjant laureatem wyścigu kolarskiego

Skarżyski policjant laureatem wyścigu kolarskiego Skarżyski policjant laureatem wyścigu kolarskiego

W weekend w powiecie myślenickim w ramach amatorskiego wyścigu w kolarstwie szosowym „Majka Gran Fondo” odbyły się między innymi wyścigi o tytuł Mistrza Polski Policji w jeździe indywidualnej na czas. Trzecie miejsce tych zawodów w kategorii M2 zajął komisarz Marek Kowalik pełniący na co dzień służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej.

Celem imprezy było szerzenie i rozpowszechnianie zdrowego stylu życia wśród rowerzystów-amatorów. W wyścigu udział brało wielu funkcjonariuszy, w tym policjant skarżyskiej komendy komisarz Marek Kowalik. 7 maja w amatorskim wyścigu w kolarstwie szosowym, w formule jazdy indywidualnej na czas na dystansie 20 km zajął on trzecie miejsce w kategorii M2, wieku powyżej 45 lat. Wyznaczoną trasę pokonał ze średnią prędkością 39,7 km/h.

Medal wręczył mu Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Roman Kuster oraz medalista olimpijski Rafał Majka.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!