fbpx

Polecamy

Przeszło 400 kilogramów nielegalnego tytoniu (ZDJĘCIA)

Świętokrzyscy policjanci zabezpieczyli ponad 400 kilogramów tytoniu i krajanki tytoniowej. Do aresztu trafił 33-letni skarżyszczanin i 47-letni mieszkaniec Kielc. Śledczy wstępnie oszacowali, że z tytułu niezapłaconego podatku uszczuplenie dla Skarbu Państwa mogło wynieść ponad 315 000 złotych. Zatrzymanym grozi kara nawet trzech lat pozbawienia wolności.

W poniedziałkowy wieczór kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wraz z kolegami z kieleckiej komendy miejskiej i skarżyskiej jednostki policji „odwiedzili” pomieszczenia na terenie jednej z hal przemysłowych w Skarżysku-Kamiennej. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli przeszło 130 kilogramów suszu tytoniowego oraz prawie 300 kilogramów krajanki tytoniowej. Ponadto do policyjnego depozytu trafiła maszyna do cięcia tytoniu oraz betoniarka z osprzętem, przystosowana specjalnie do suszenia tytoniu. Na miejscu nielegalnego procederu stróże prawa zatrzymali miejscowego 33-latka oraz 47-letniego kielczanina. Obaj mężczyźni byli już w przeszłości karani za różne przestępstwa.

We wtorek obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty, a w środę stanęli przed prokuratorem. Zostali objęci policyjnymi dozorami i będą musieli wpłacić poręczenia majątkowe. Śledczy wstępnie oszacowali, że z tytułu niezapłaconego podatku uszczuplenie dla Skarbu Państwa mogło wynieść ponad 315 000 złotych. Zatrzymanym grozi wysoka grzywna i nawet trzyletni pobyt za kratkami.


reklama


Opr. JG

źródło: KPP w Skarżysku - Kamiennej

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media