fbpx

Polecamy

Włamywał się i kradł, aż wpadł

O dwukrotną kradzież z włamaniem do myjni samochodowej i dwie kradzieże z terenu suchedniowskich firm podejrzany jest 22-letni mężczyzna zatrzymany przez policjantów w poniedziałek. Straty jakie wyrządził swoją działalnością przekroczyły 21 000 złotych. Grozi mu teraz 10 lat więzienia.

Suchedniowscy policjanci prowadzili dwie sprawy kradzieży z włamaniami do miejscowej myjni samoobsługowej. W połowie października i w połowie listopada nieznany wówczas sprawca włamywał się do pulpitu sterującego myjnią, skąd kradł kasety z pieniędzmi. W obu przypadkach właściciel punktu oszacował straty na kwotę 2000 złotych. Kryminalni podejrzewali o związek z włamaniami miejscowego 22-latka. Mężczyzna skutecznie jednak unikał kontaktu ze stróżami prawa.

W poniedziałkowy wieczór stracił czujność i został zatrzymany przez mundurowych. W toku czynności śledczy ustalili, że zatrzymany ma na sumieniu jeszcze inne występki. Z ustalonymi osobami dokonał dwóch kradzieży na terenie suchedniowskich firm. Pod koniec września ukradł ze wspólnikami metalowe elementy konstrukcyjne warte 11 500 złotych. W tym samym okresie brał udział w kradzieży kamery cofania ze służbowego auta, pieca żeliwnego oraz specjalnego imadła ślusarskiego. Straty jakie poniósł pokrzywdzony w tym przypadku sięgnęły 6000 złotych.

Dziś włamywacz usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Finalnie grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Opr. JG

źródło: KPP w Skarżysku – Kamiennej

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media