fbpx

Polecamy

Pamiętajmy o bezpieczeństwie w trwającym sezonie grzewczym

Jak co roku w trwającym okresie grzewczym Państwowa Straż Pożarna prowadzi kampanię edukacyjno-informacyjną „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. Przedmiotowa kampania poświęcona jest zagrożeniom związanym z zatruciami tlenkiem węgla potocznie zwanym również czadem.

Mając na uwadze prawidłowe przygotowane budynków mieszkalnych jednorodzinnych i wielorodzinnych do tegorocznego sezonu grzewczego, funkcjonariusz Komendy Powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej przeprowadził szereg spotkań z seniorami zrzeszonymi w Klubach Seniora funkcjonujących na terenie powiatu skarżyskiego. Spotkania odbyły się:

  • 15 i 16 listopada 2021r. w Klubie Seniora funkcjonującym w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Rynek 12,
  • 18 listopada 2021r. w Klubie Seniora funkcjonującym w Łącznej w miejscowości Kamionki 5C,
  • 19 listopada 2021r. w Klubie Seniora funkcjonującym w Bliżynie w miejscowości Mroczków.

Podczas przeprowadzonych spotkań omówiono jakie są najczęstsze przyczyny pożarów odnotowywanych w budynkach mieszkalnych. Przypomniano wszystkim czym jest czad, jak powstaje oraz wskazano miejsca jego emisji. Poinformowano uczestników, jak często należy wykonywać przeglądy instalacji użytkowych znajdujących się w budynkach mieszkalnych. Zaprezentowano seniorom czujnik tlenku węgla oraz dymu i wskazano optymalne miejsca ich montażu. Po zakończeniu każdego spotkania rozdano uczestnikom broszury informacyjne „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”.

W czterech przeprowadzonych spotkaniach uczestniczyło łącznie 49 seniorów. Mamy nadzieje, że przekazana wiedza uzmysłowi wszystkim jak ważnym aspektem jest bezpieczeństwo. Ze względu na trwającą pandemię spotkania przeprowadzono z zachowaniem reżimu sanitarnego.


reklama


Opracowanie: mł. bryg. Marcin Kuźdub – KP PSP Skarżysko-Kamienna
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Skarżysko-Kamienna

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media