fbpx

Polecamy

Zakaz motorówek na rejowskim zalewie powróci! Jest prawomocny wyrok NSA w Warszawie!

Powraca sprawa zakazu pływania motorówek na rejowskim zalewie. Wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie oddalono skargę kasacyjną Wojewody Świętokrzyskiego na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach.

Uchwałę o zakazie pływania jednostkami z napędem spalinowym rada powiatu podjęła pod koniec kwietnia 2020r. Wprowadzone ograniczenia uzasadniono nie tylko opinią mieszkańców pozyskaną w czasie konsultacji społecznych, ale również badaniami poziomów hałasu. Zakaz wszedł w życie z dniem 21 maja.

1 czerwca 2020 roku Wojewoda Świętokrzyski ogłosił rozstrzygnięcie nadzorcze stwierdzające nieważność uchwały – służby wojewody wykazały, że normy akustyczne nie zostały przekroczone. Powiat skarżyski zdecydował się odwołać od decyzji wojewody.

Na początku października 2020 roku w Centralnej Bazie Orzeczeń Sądów Administracyjnych został opublikowany wyrok WSA w Kielcach syg. II SA/Ke 731/20 w sprawie skargi Powiatu Skarżyskiego na rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Świętokrzyskiego. Sąd uchylił zaskarżone rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody.

Jednak z tą decyzją nie zgodziły się służby Wojewody Świętokrzyskiego i została złożona skarga kasacyjna od wyroku WSA w Kielcach. Po blisko roku czasu, 16 listopada w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w Warszawie (sygnatura sprawy: III OSK 4128/21) odbyło się posiedzenie niejawne, na którym to skład sędziowski oddalił skargę kasacyjną i zasądził zwrot kosztów postępowania na rzecz Powiatu Skarżyskiego.


reklama


– Po blisko 2 letniej "batalii", uchyleniu uchwały, wygranej sprawie w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Kielcach oraz wygranej skargi kasacyjnej w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w Warszawie możemy śmiało stwierdzić, że zakaz używania jednostek pływających napędzanych silnikami spalinowymi na zbiorniku wodnym Rejów stał się faktem i od przyszłego sezonu będzie musiał być respektowany!  – komentuje wyrok członek zarządu powiatu, Adam Ciok. – Cieszę się, że NSA w Warszawie przychylił się do naszych argumentów i oddalił skargę kasacyjna oraz zasądził od Wojewody Świętokrzyskiego na rzecz Powiatu Skarżyskiego zwrotu kosztów postępowania sądowo-administracyjnego – dodaje.

Wyrok NSA w Warszawie jest prawomocny.


Informowaliśmy o tym wcześniej w artykułach:

WS

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media