fbpx

Polecamy

Egzamin szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP w KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

13 listopada 2021 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku - Kamiennej zakończyło się szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu skarżyskiego.

Druhowie, którzy chcą brać udział w akcjach ratowniczo gaśniczych od 18 września do 13 listopada br. w dni wolne od pracy przyswajali podstawową wiedzę z zakresu ochrony przeciwpożarowej. W czasie szkolenia realizowano tematykę dotyczącą taktyki działań ratowniczych i gaśniczych, udzielania kwalifikowanej pomocy przedmedycznej, podstawowych czynności z zakresu ratownictwa technicznego, podstawowych czynności z zakresu działań przeciwpowodziowych, zasad pracy radiowej sieci UKF Państwowej Straży Pożarnej oraz wydawania sygnałów i poleceń uczestnikom ruchu lub innym osobom znajdującym się na drodze. W ramach zajęć praktycznych z zakresu sprzętu ochrony dróg oddechowych druhowie uczestniczyli w szkoleniu w komorze dymowej w KW PSP w Kielcach. W szkoleniu tym udział brało 16 członków OSP ze wszystkich gmin powiatu skarżyskiego.

Wszyscy uczestnicy szkolenia pozytywnie zaliczyli pisemny i praktyczny egzamin, który uprawnia druhów do udziału w działaniach ratowniczo – gaśniczych.


reklama


Opracowanie: st. kpt. Sławomir Wawrzak KP PSP w Skarżysku – Kamiennej
Zdjęcia: mł. bryg. Marcin Kuźdub – KP PSP Skarżysko-Kamienna

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media