fbpx

Polecamy

Kolejny wielki sukces zawodników SKSW „Kyoushun-Karate” - Zaborek Team (ZDJĘCIA)

W sobotę 13 listopada 2021 w hali widowiskowo-sportowej w Wilkowicach koło Bielska Białej odbyło się VI MIĘDZYANRODOWE GRAND PRIX BESKIDÓW w Karate Kyokushin, według japońskich przepisów, czyli walki w pełnym kontakcie bez ochraniaczy tułowia. zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate”.

Turniej zgromadził ponad 200 zawodników z 15 klubów z całej Polski, a odbywał się w dwóch konkurencjach w konkurencji kata – układ uderzeń kopnięćoraz w konkurencji kumite full kontakt. Skarżyski Klub Sportów Walki reprezentowało 15 zawodników, którzy przywieźli 14 medali indywidualnych i drugie miejsce drużynowe.

W konkurencji kata bezkonkurencyjny był Albert Malik zdobywając złoto. Kolejny zawodnik klubu Jakub Adamski zajął czwarte miejsce tuż za podium. Jakub Adamski to wschodząca gwiazda młody stażem zawodnik Skarżyskiego Klubu z sekcji Wąchock, ale nadzieja na przyszłość.

W drugiej konkurencji - kumite czyli w walkach w pełnym kontakcie ze wszystkimi możliwymi i dopuszczalnymi uderzeniami i kopnięciami przyniósł zawodnikom Skarżyskiego Klubu Sportów Walki Kyokushin-Karate” worek medali, a zdobyli je:

ZŁOTE MEDALE W KUMITE:
1. Albert Malik
2. Jakub Malik
3. Zuzanna Wiśniewska
4. Wiktoria Sokół
5. Angelika Skorek
6. Kacper Banasiewicz

SREBRNE MEDALE W KUMITE:
1. Maja Oleksiak
2. Wiktoria Aleksandrowicz

BRĄZOWE MEDALE W KUMITE
1. Aleksandra Domagała
2. Julia Aleksandrowicz
3. Aleksandra Sadza
4. Jessica Skorek

MEDALE W KATA
ZŁOTY MEDAL – Albert Malik
CZWARTE MIEJSCE – Jakub Adamski
MIEJSCA PUNKTOWANE W KUMITE – V – VIII – Michał Osóbka

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA
1. Bielski Klub Karate Kyokushin
2. Skarżyski Klub Sportów Walki „Kyokushin-Karate” Zaborek-Team
3. Klub Sportów Walki Bushi Józefów

To kolejny wielki sukces Skarżyskiego Klubu Sportów Walki. Czy ktoś to dostrzeże, czy ktoś wyjdzie naprzeciw temu klubowi i pomoże w lokalizacji własnej dla klubu, by jeszcze lepiej rozwijać skarżyskie talenty i jeszcze lepiej promować region i nasze miasto na arenie krajowej i międzynarodowej? To najlepszy klub w mieście, prosimy wziąć to pod uwagę.

Sensei Zbigniew „Zaborek” Zaborski 4 Dan Prezes klubu i zarazem trener klasy mistrzowskiej dziękuje rodzicom, opiekunom, którzy przyprowadzają swoje pociechy do „kuźni talentów” jakim jest skarżyski klub. Dziękuję także Jackowi Domagale, który coraz lepiej spisuje się w roli sekundanta zawodników przy macie. Pan Jacek ze swoimi córkami Julią i Olą już 7 lat jest w klubie i nabiera coraz większego doświadczenia co przemienia się także w wyniki sportowe zawodników klubu.

Przed Skarżyskim Klubem Sportów Walki jeszcze trzy turniej w tym roku i zasłużony wypoczynek. Na pierwszy z nich zawodnicy klubu pojadą do Lublina 20 listopada także na turniej w pełnym kontakcie, potem tj. 28 listopada na turniej do Koła, a zwieńczą swój udział w zawodach 05 grudnia na organizowanym przez klub Ogólnopolskim Turnieju Karate o Puchar Burmistrza Miasta Wąchock.

Natomiast 17 grudnia odbędzie się podsumowanie roku startowego 2021. W tym dniu zostaną wręczone nagrody i upominki najlepszej dziesiątce zawodników klubu, a potem odbędzie uroczysta wigilia klubowa.

Wszystkich chętnych chcących dołączyć do najlepszego klubu karate w mieście serdecznie zapraszamy już od lat 5. Zajęcia w Skarżyskim Klubie Sportów Walki „Kyokushin-Karate” odbywają się codziennie od godziny 17.00 w Zespole Szkół Technicznych ul. Tysiąclecia 22 w Skarżysku-Kamiennej oraz w sekcji Skarżysko Kościelne wtorek i czwartek od godziny 16.30, w sekcji Niekłań Wielki we wtorki i czwartki od godziny 17.00 oraz w sekcji Wąchock w środy i piątki od godziny 18.00.

Zajęcia prowadzą najlepsi z najlepszych mistrzowie Polski, medaliści Mistrzostw Europy, turniejów krajowych jak i międzynarodowych wśród nich są senpai Bartłomiej Pająk, senpai Oliwia Fornal, sensei Zdzisław Wojecieszek oraz sensei Zbigniew „Zaborek” Zaborski 4 DAN.

Zapisy w klubie trwają cały rok pod numerem telefonu: 601206812.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media