fbpx

Polecamy

Trwają przygotowania do ostatecznej rozbiórki wiaduktu (ZDJĘCIA+WIDEO)

W listopadzie br. wiadukt nad torami kolejowymi w Skarżysku-Kamiennej łączący osiedla Dolna Kamienna z Górną Kamienną przejdzie do historii. Trwają ostatnie prace przed rozbiórką starej kładki w ciągu drogi powiatowej na odcinku od Al. Piłsudskiego do ul. Towarowej.

Postęp prac przy inwestycji realizowanej przez powiat skarżyski w ramach partnerskiego projektu pn. "Budowa zintegrowanego systemu komunikacyjnego obejmującego wykonanie przebudowy istniejącego układu komunikacyjnego wraz z budową obiektu w celu przekroczenia linii kolejowej nr 8 Warszawa-Kraków i skomunikowania Osiedla Dolna Kamienna z Osiedlem Przydworcowym w Skarżysku-Kamiennej" na bieżąco monitują wizytując plac budowy - starosta Artur Berus, członek zarządu powiatu odpowiedzialny za drogi Tadeusz Bałchanowski oraz dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marek Czyż.

W ostatnich tygodniach wykonano m.in. przełożenie ciepłociągu na nową kładkę (wiadukt północny), zdemontowano istniejącą konstrukcję podtrzymującą ciepłociąg oraz rozpoczęto prace związane z przełożeniem kabli telekomunikacyjnych i przygotowaniem wiaduktu do ostatecznej rozbiórki.

Rozbiórkę wiaduktu planujemy jeszcze w tym miesiącu. Będzie to historyczna chwila dla miasta. Prace rozbiórkowe będą zsynchronizowane z pracami realizowanymi przez PKP przy budowie tunelu. Łączy się to bowiem z wyłączeniem z ruchu części torów – mówi starosta Artur Berus.

Jak informuje Jednocześnie przystąpiono do przebudowy skrzyżowania ulic Tysiąclecia i Piłsudskiego w celu umożliwienia rozpoczęcia realizacji ronda turbinowego na skrzyżowaniu Al. Piłsudskiego i ul. Niepodległości.   

Poniżej prezentujemy filmy oraz zdjęcia z drona, na których widać wiadukt nad torami kolejowymi łączący osiedla Dolna Kamienna z Górną Kamienną, obok którego powstała kładka (wiadukt północny).


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media