fbpx

Polecamy

W Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Skarżysku-Kamiennej realizowano zajęcia w ramach kilku kursów i szkoleń (ZDJĘCIA)

W minioną sobotę w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Skarżysku-Kamiennej realizowano zajęcia w ramach kilku kursów i szkoleń.

Pierwszy z kursów dotyczył uzyskania umiejętności jako operator wózków jezdniowych podnośnikowych z wyłączeniem specjalizowanych.

Był to ostatni dzień kursu w zakresie umiejętności praktycznych. Uczestnicy zakończyli tym samym przygotowanie do egzaminu UDT.

Warto zaznaczyć, że zarówno nauka teorii, jak i praktyki odbywa się regularnie w ZDZ w Skarżysku-Kamiennej, kolejna edycja zaplanowana jest pod koniec październik.a

Równolegle w sobotę trwał Kurs na prawo jazdy Kat. C+E + ADR zakres podstawowy  z kwalifikacją wstępną.   Ten realizowany jest w ramach programu „Specjaliści i Specjalistki”.  Po ukończeniu kursu uczestnicy zyskują uprawnienia:

Kierowca kat. C oraz E do C + Kwalifikacja wstępna przyspieszona + Przewóz towarów niebezpiecznych

W ZDZ w Skarżysku-Kamiennej trwa też właśnie Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy "Projektowanie i Wykonywanie Fryzur". To kompletny kurs dla osób chcących uzyskać zawód Technika Usług Fryzjerskich.

Cały kurs potrwa do końca kwietnia 2022 r. Po jego zakończeniu uczestniczki przejdą egzamin.

By uczestnicy mogli jak najlepiej przygotować się do zawodu, w ZDZ zdecydowano się na przygotowanie nowej Sali do zajęć praktycznych. Ta w przyszłości posłuży nie tylko do szkoleń fryzjerskich. Odbywać się tam będą także zajęcia z zawodów: kosmetyczka, wizażystka, stylistka paznokci.

W ZDZ w Skarżysku-Kamiennej planowany jest remont obejmujący wnętrze budynku. Chcemy w ten sposób zapewnić większy komfort uczestnikom naszych kursów i szkoleń oraz uczniom – wyjaśnia Rafał Leżański, p.o. dyrektora szkoły.

W murach ZDZ w Skarżysku-Kamiennej uczą się również chętni w ramach Szkoły Branżowej I stopnia.

O ZDZ

Szkoły Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Skarżysku - Kamiennej zapraszają młodzież i dorosłych do podjęcia nauki. Zajęcia organizowane są w systemie dziennym i zaocznym. Wybór kształcenia w Szkołach ZDZ to szansa na uzyskanie poszukiwanych na rynku pracy kwalifikacji zawodowych. Zajęcia prowadzone są w stale modernizowanych i wyposażanych w nowoczesne pomoce dydaktyczne pracowniach.

Placówka oferuje  naukę w Technikum, Branżowej Szkole I Stopnia oraz Szkole Policealnej dla Dorosłych. W Szkołach dla młodzieży godne polecenia są klasy mundurowe o specjalnościach: wojskowej, policyjnej, strażackiej, straży granicznej, bezpieczeństwa wewnętrznego czy służb więziennych.

ZDZ kształci młodzież i dorosłych w wielu atrakcyjnych zawodach, m. in. : technik informatyk, technik logistyk, technik budownictwa dróg, technik elektroenergetyk transportu szynowego, technik mechatronik, technik budownictwa, kucharz, cukiernik, piekarz, mechanik pojazdów samochodowych, fryzjer, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, terapeuta zajęciowy.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media