fbpx

Polecamy

Skarżysko z Kartą Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym

Skarżysko-Kamienna dołączyło do grona miast, które przyjęły Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym, a więc formalnie zadeklarowały przestrzeganie zasady równości w tym aspekcie. Kartę 11 października podpisał prezydent miasta Konrad Krönig.

Ceremonia odpisania Karty odbywała się 11 października w Poznaniu. Jej organizatorami byli: Rada Gmin i Regionów Europy oraz Związek Miast Polskich. Przedstawiciele Skarżyska-Kamiennej uczestniczyli w uroczystości zdalnie.

Do sygnatariuszy Karty – obok Skarżyska-Kamiennej – dołączyły 11 października także: Bydgoszcz, Chełmno, Jasło, Krosno, Lublin, Ostrów Wielkopolski, Płońsk, Poznań, Pruszków, Puck, Sopot, Świdnica, Wałbrzych, Wołomin i Warszawa.


reklama


Europejska Karta Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym została opracowana przez Radę Gmin i Regionów Europy CEMR we współpracy z partnerami i krajowymi stowarzyszeniami władz lokalnych i regionalnych z Europy i została zainicjowana w 2006 roku. Przyjęło ją już ponad 1850 samorządów lokalnych i regionalnych z 36 krajów europejskich, w tym z Polski.

Podpisanie Karty oznacza formalne zobowiązanie do zaangażowania władz lokalnych w propagowanie zasady równości kobiet i mężczyzn.

I.Szwagierek/UM Skarżysko-Kam.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media