fbpx

Polecamy

SKSW „KYOKUSHIN-KARATE” po raz kolejny odnosi wielki sukces. Tym razem na swoim terenie (DUŻO ZDJĘĆ)

W sobotę 9 października 2021 odbył się VII Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushinkai Skarżysko-kamienna CUP 2021.

Siódma edycja turnieju zgromadziła 346 zawodników z 32 klubów z Polski i Ukrainy. Turniej odbywał się pod patronatem Minister Sportu Pani Anny Krupki i Prezydenta Miasta Pana Konrada Kroniga.

Organizatorem turnieju był Skarżyski Klub Sportów Walki „Kyokushin-Karate” Zaborek-Team przy wsparciu partnerów takich jak Urząd Miasta Skarżysko-Kamienna, Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji Skarżysko-Kamienna, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Firma Wtórpol Pan Leszek Wojteczek, Firma Spartan Pan Jarosłąw Samiec, firma Hektor Sport Pan Dariusz Jęcek.

Otwarcia Turnieju dokonała Pani poseł na Sejm Rzeczpospolitej Pani Marzena Okła Drewnowicz i Prezes Polskiej Federacji Shinkyokushinkai Shihan Remigiusz Karpiński 6 Dan Ełk. Organizator turnieju sensei Zbigniew Zaborski podziękował wszystkim osobom, którzy przyczynili się do tego, że Międzynarodowy Turniej Karate Skarżysko-kamienna CUP 2021 stał się faktem i wręczył tym osobom podziękowania.

Po oficjalnym otwarciu obyły się walki eliminacyjne, następnie ćwierćfinałowe pólfinałowe i finałowe. Turniej trwał więc kilka godzin by wyłonić mistrzów poszczególnych kategorii.

Na uwagę zasługuje osiągnięty sukces organizacyjny i sportowy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate”. Bowiem podpopieczni sensei Zbigniewa „Zaborka” Zaborskiego zdobywając kilkanaście medali zajęli pierwsze miejsce w punktacji medalowej wyprzedzając wiele mocnych klubów. W punktacji ogólnej Skarżyski Klub Sportów Walki, który reprezentowało 20 zawodników zajał drugie miejsce za klubem z Kielc, którzy zgłosili razem około 70 zawodników.

Grono sędziowskie wybrało także najlepszego zawodnika turnieju, którym uznano zawodnika ze Skarżyskiego Klubu Sportów Walki Alberta Malika i najlpeszą zawodniczkę turnieju, którą została zawodniczka ze Starachowic Julia Seweryn

Złote medale zdobyli:
1. Jakub Malik,
2. Angelika Skorek,
3. Aleksandra Domagała,
4. Zuzanna Wiśniewska,
5. Albert Malik,
6. Julia Domagała

Srebrne medale zdobyli:
1. Jakub Pastuszko,
2. Antonina Pastuszko, J
3. Julia Aleksandrowicz,
4. Wiktoria Sokół,
5. Wiktoria Aleksandrowicz.

Brązowe medale zdobyli:
1. Maja Oleksiak,
2. Aleksandra Sadza,
3. Szymon Zych,

Sześciu zawodników Skarżyskiego Klubu Sportów Walki zostało sklasyfikowanych na miejscach od 5 do 8

Miejsca medalowe Drużyn – link poniżej
https://pfks.kumitetechnology.com/en/tournament/3/results/team/

1. SKSW „Kyokushin-Karate” Skarżysko-Kamienna
2. Piotr Kęcko Kielce
3. Klub Karate Końskie

Punktacja drużynowa ogółem

1. Kielecki Klub Sportowy Karate Kielce
2. Skarżyski Klub Sportów Walki „Kyokushin-Karate”
3. Konecki Klub Karate Kyokushin

Po raz kolejny nie do pokonania był najlepszy zawodnik klubu Albert Malik odprawiając swoich przeciwników z „kwitkiem”, zdobywając złoty medal w swojej kategorii wagowej i wiekowej oraz tytuł najlepszego zawodnika turnieju.

To ogromny sukces zawodników naszego klubu wykonali bowiem 100 procent normy.

Jestem dumny z całej mojej ekipy jak zwykle nie zawiedli. Dobrze przygotowani taktycznie, technicznie pod każdym względem.

Sensei Zbigniew „Zaborek” Zaborski organizator turnieju dziękuję wszystkim takimi słowami:
DZIĘKUJĘ PANI MINISTER ANNIE KRUPKA ZA OBJĘCIE PATRONATEM NASZEGO TURNIEJU JUŻ PO RAZ KOLEJNY

Gdy emocje już opadły, jak po wielkiej bitwie kurz. Gdy nie można mocą żadną, Wykrzyczanych cofnąć słów. Pora na podziękowania, które zasłużenie należą się sporej grupie ludzi. Sukces organizacyjny naszego klubu ma wielu ojców, tym razem również. Bardzo dużo pracy i poświęcenia włożyli w bezpieczeństwo dzieci rodzice opiekunowie wolontariusze i instruktorzy naszego klubu.

Za ciężką pracę i poświęcenie dziękuję z całego serca Panu Jackowi Domagale, mojemu synowi Kacprowi Zaborskiemu, mojej żonie Kasi Domańskiej-Zaborskiej, Panu Damianowi Jedynakowi, Pani Agnieszce Pastuszko, senpai Jackowi Pastuszko, Panu Marcinowi Zych, Pani Karolinie Oleksiak, Pani Karolinie Malik, Pani Ewie Sokół, Pani Wiolecie Guzikowskiej, Panu Piotrowi Skorek, Panu Mariuszowi i Monice Osóbka, Pani Edycie Aleksandrowicz i Krzysztofowi Aleksandrowicz, Panu Mariuszowi Wiśniewskiemu, Panu Bogdanowi Fornal i wszystkim tym , którzy wspólnie przyczynili się do zorganizowania wspaniałego sukcesu organizacyjnego. Jeśli kogoś pominąłem to bardzo Przepraszam.

Dziękuję także sponsorom. Urzędowi Miasta Skarżysko-Kamiena, Dyrektoroiwi MCSiR Panu Januszowi Sztompke, Panu Leszkowi Wojteczkowi właścicielowi firmy Wtórpol, Panu Łukaszowi Żuchwskiemu Prezesowi firmy MPWiK w Skarżysku-kamiennej, Panu Dariuszowi Jęcek firma Hektor Sport, Panu Jarosłąwowi Samiec firma Spartan, Panu Wojtkowi Kurek, Panu Ryszardowi KUC

Dziękuję za przygotowanie sportowe zawodników sensei Zdzisławowi Wojcieszkowi., senpai Oliwce Fornal medalistce Mistrzostw Europy, senpai Jackowi Pastuszko za profesjonalizm podczas prowadzenia treningów z dziećmi.
Dziękuję mieszkańcom miasta za doping naszej ekipy, która wygrała i utrzymała mistrzostwo drużynowe od wielu lat w tym turnieju.

Dziękuję wszystkim ekipom, którzy do nas przyjechali 346 zawodników z 32 klubów z całej Polski i Ukrainy. Pandemia panująca na świecie nie pozwoliła wielu krajom do nas przyjechać, ale może w następnym roku będzie nas jeszcze więcej. Dziękuję również mediom za wspaniałą fotorelację z przebiegu Międzynarodowego Turnieju Karate Skarżysko-Kamienna CUP 2021: Spotted Skarżysko, Skarżysko 24, Echo Dnia, Skarżyski EU.

Dziękuję Panu Prezydentowi Konradowi Kronigowi za rokroczne wspieranie naszego turnieju, Panu Wójtowi Gminy Skarżysko Kościelne Jackowi Bryzikowi, który wsparł nas duchowo i swoją obecnością.

Teraz pora na zasłużony odpoczynek i za chwilę wracam do ciężkiej pracy przygotowującej moich zawodników do godnego reprezentowania naszego miasta podczas zawodów krajowych i międzynarodowych. Najbliższe zawody już w tą sobotę w Zamościu Mistrzostwa Polski PZK, Sensei Zbigniew "Zaborek" Zaborski 4 Dan OSU.

WSZYSTKICH CHĘTNYCH ZAPRASZAM DO KLUBU MISTRZÓW JUŻ OD LAT 5 DO 105 BEZ WZGLĘDU NA FAKT CZY DO TEJ PORY GDZIEŚ TRENOWALI CZY NIE. MY DOPROWADZIMY KAŻDEGO DO MISTRZOSTWA SPORTOWEGO.

Zajęcia w naszym klubie odbywają się codziennie od godziny 17.00 w Zespole Szkół Technicznych ul. Tysiąclecia 22 w Skarżysku-kamiennej. NIE ZWLEKAJ DOŁACZ DO NAJLEPSZYCH. Zapisy trwają cały rok.
Zajęcia prowadzą najlepsi z najlepszych mistrzowie Polski, medaliści turniejów krajowych jak i międzynarodowych: senpai Bartłomiej Pająk, senpai Jacek Pastuszko, senpai Oliwia Fornal, sensei Zdzisław Wojecieszek oraz sensei Zbigniew „Zaborek” Zaborski 4 DAN.

Zapraszamy także Panie do uprawiania TAE-BO to najbardziej dynamiczny i efektywny trening (aerobic, fitness, pilates, yoga razem), czyli zajęć tanecznych z używaniem elementów boksu, kickboxingu, karate, układamy plany treningowe pod każdego wraz z dietą, które jak widać nasze propozycje mają wymierne efekty. Zapisy pod numerem telefonu: 601206812.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media