fbpx

Polecamy

W skarżyskim szpitalu powiatowym powstaje nowoczesny oddział rehabilitacji stacjonarnej

Już w przyszłym roku mieszkańcy powiatu skarżyskiego będą mogli rehabilitować się w nowoczesnym szpitalnym oddziale rehabilitacji stacjonarnej. Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej właśnie rozpoczął przebudowę i remont przeznaczonych na ten cel pomieszczeń. Nowa rehabilitacja stacjonarna będzie zlokalizowana w budynku po byłym oddziale zakaźnym przy ul. Szpitalnej 1. W to miejsce zostanie przeniesiona z ul. Ekonomii 4. Koszt przebudowy to ponad 1,6 mln zł.

Na dobre rozpoczęła się modernizacja szpitalnego oddziału rehabilitacji stacjonarnej. Prace wykonuje wyłoniona w drodze przetargu Korporacja Budowlana Darco Dariusz Żak z Radomia. Firma na teren budowy, który w miniony piątek wizytowali starosta Artur Berus i sekretarz Małgorzata Nosowicz przy udziale dyrektora szpitala Leszka Lepiarza, weszła we wrześniu.

Jak zaznacza starosta Artur Berus jest to kolejny krok w kierunku polepszania warunków leczenia i świadczonych usług w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej.

Zakres prac remontowych obejmie roboty - rozbiórkowe, budowlane, montażowe i wykończeniowe. Wykonawca już rozpoczął rozbiórkę istniejących ścianek działowych wewnątrz budynku.

Wykonawca rozpoczął prace przy przebudowie dawnego oddziału zakaźnego w połowie września. Na realizację zadania ma 5 miesięcy. Jeśli wszystko Pojdzie zgodnie z planem pacjenci z nowego oddziału będą mogli korzystać już w drugim kwartale przyszłego roku – informuje dyrektor szpitala Leszek Lepiarz.

Przebudowa i remont szpitalnego oddziału rehabilitacji stacjonarnej realizowana jest w ramach unijnego projektu o całkowitej wartości 2 mln 15 tys. zł. Projekt obejmującego zarówno modernizację pomieszczeń jak i zakup sprzętu medycznego. Pozyskane dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 stanowi 1 mln 566 tys. zł. Szpital do tej inwestycji jako wkład własny dołoży prawie 450 tys. zł.

Najwięcej środków finansowych pochłonie modernizacja budynku po oddziale zakaźnym. To koszt ponad 1,6 mln zł. Za resztę pieniędzy zakupiony zostanie nowoczesny sprzęt. Przetarg na zakup sprzętu medycznego ogłosimy jeszcze w tym roku – mówi dyrektor szpitala.   

Zgodnie z założeniami projektu w ramach zakupu nowego sprzętu medycznego oddział rehabilitacji zostanie wyposażony m.in. w: podnośnik jezdny, system drenażu limfatycznego, stół rehabilitacyjny, stół do masażu, urządzenie do terapii w podwieszeniu, szynę do ćwiczeń biernych kończyny dolnej, elektryczną szynę do ćwiczeń biernych stawów kończyny górnej laser wysokoenergetyczny, aparat do terapii podciśnieniowej, urządzenie do elektroterapii, aparat do terapii ultradźwiękowej, rotor, a także wannę do masażu wirowego kończyn dolnych lub górnych.


reklama


Powiat Skarżyski

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media