fbpx

Polecamy

Policjanci z wizytą w szkołach podstawowych

Policjanci z wizytą w szkołach podstawowych Policjanci z wizytą w szkołach podstawowych

Z początkiem nowego roku szkolnego policjanci Wydziału Prewencji rozpoczęli cykl spotkań z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych. Czy noszenie elementów odblaskowych zwiększa nasze bezpieczeństwo, jak przechodzić przez ulicę by było bezpiecznie, czy już pamiętamy numery telefonów alarmowych, jak być bezpiecznym w miejscu zamieszkania – na te i inne pytania odpowiadają najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego.

W ostatnim czasie policjanci Wydziału Prewencji skarżyskiej komendy odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Stefana Żeromskiego, Szkoły Podstawowej nr 13 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, Szkoły Podstawowej nr 3 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Skarżysku - Kamiennej. Głównym tematem spotkań było bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania oraz w czasie drogi do szkoły. Prowadzone spotkania były kolejną okazją do przypomnienia o numerach telefonów alarmowych oraz do odegrania scenek dla najmłodszych. Dzieci doskonale wiedzą, że niezwykle ważne jest przekazanie informacji o miejscu i okoliczności zdarzenia.

Podczas zajęć policjanci podejmowali również tematykę kontaktów z osobami nieznajomymi oraz jak zachować się, gdy ktoś kogo nie znamy oferuje nam słodycze lub prezenty.

W spotkaniach policjanci wykorzystywali Drogowy Domek Edukacyjny obrazujący czyhające zagrożenia na drodze oraz prowadzili lekcje bezpieczeństwa w terenie.

W spotkaniach wzięło udział blisko 240 dzieci, a będą one kontynuowane w kolejnych placówkach oświatowych na terenie powiatu skarżyskiego.


reklama


ASŁ / KPP

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media