fbpx

Polecamy

W akcji na drodze wykorzystali drona

Skarżyscy policjanci przeprowadzili w piątek działania pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego", które zbiegły się z ostatnim dniem akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Tym razem mundurowych wsparli koledzy z wojewódzkiej komendy, którzy wykorzystali policyjnego drona.

W piątkowe przedpołudnie funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku- Kamiennej wraz ze stróżami prawa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach przeprowadzili działania pod kryptonimem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Zbiegły się one z ostatnim dniem akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na pieszych, rowerzystów, a także kierujących pojazdami, którzy swoim niewłaściwym zachowaniem powodują zagrożenie na drodze. Mundurowi sprawdzali, czy piesi i kierowcy stosują się do sygnalizacji świetlnej. Podczas działań ujawnili wykroczenia popełnione przez kierujących samochodami, rowerami, a także pieszych. Osoby, które rażąco naruszyły przepisy ruchu drogowego zostały ukarane mandatami. Działania z wykorzystaniem drona będą miały charakter cykliczny.

Apelujemy o bezpieczną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych. W przypadku zdarzenia drogowego i kontakcie z pojazdem, pieszy nie ma żadnych szans.

 


reklama


Opr. JG

Źródło: KPP Skarżysko - Kamienna

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media