fbpx

Polecamy

V runda CEZ na włoskim torze Castelletto – emocjonująca mieszanka szczęścia i niefortunnych wydarzeń dla Roberta Dąbrowskiego

Seria niefortunnych zdarzeń i prawo Murphy’ego przyprawione szczęściem Roberta Dąbrowskiego – tak można podsumować V rundę CEZ na torze w Castelletto.

Zaczęło się od okradzenia kampera zawodnika i urwanego koła w serii treningowej. Team Automax walczył jednak do 4 nad ranem i na sobotę Clio było gotowe do startów. Q1 Robert ukończył na 1 pozycji, ale szczęście nie trwało długo – już w Q2 awaria półośki zakończyła bieg na pierwszym okrążeniu. W Q3 rozpętała się burza, która przerwała przejazdy, lecz dla Roberta mokra nawierzchnia to gratka. Mimo nieukończenia Q2 po 3 kwalifikacjach zajmował mocne 3 miejsce.

W półfinałach czekała na zawodnika kolejna dawka pecha, przeplatanego szczęśliwymi zbiegami okoliczności. Urwana półośka sprawiła, że ukończył półfinał na 6 pozycji, jednak bieg okazał się niezgodny z regulaminem, Automax postawił auto na koła w kilka minut, a Robert miał szansę pojechać na pełnej mocy w powtórzonych półfinałach, co zaowocowało wywalczeniem 2 pozycji.


reklama


Finały to już była adrenalina na najwyższym poziome. Zaraz po starcie Robert objął 2 pozycję i tak prawdopodobnie zakończyłby się wyścig, gdyby nie wpadł w opony na szutrowym odcinku. Po tym incydencie spadł na 6 pozycję. Do końca zostały 3 okrążenia i w tym czasie zdążył jeszcze wyprzedzić dwóch zawodników, ostatecznie kończąc V rundę CEZ za 4 miejscu.

Zawodnik tak podsumowuje ostatni start: „Włochy kończymy na 4 lokacie, jest to szczęście w nieszczęściu. Nie wiem, czy było więcej szczęścia, czy pecha, ale jestem bardzo zadowolony. To był dobry wyścig, Włochy dały mi nieźle w kość, ale daliśmy radę”.

Już za tydzień (7.08-8.08) VI runda europejskich mistrzostw w rallycrossie na torze w Sedlčanach. Jak zawsze wyścigi można śledzić na żywo na fanpage’u Roberta Dąbrowskiego:

https://www.facebook.com/robertdabrowskirally

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/automaxmotorsport 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media