fbpx

Polecamy

X Jubileuszowy letni obóz sportowy karate SKSW Łeba 2021 (ZDJĘCIA)

W dniach 17.07–28.07 2021 r. trwał X Jubileuszowy Letni Obóz Sportowy Karate zorganizowany przez sensei Zbigniewa Zaborskiego Trenera i Prezesa Skarżyskiego Klubu Karate przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta i Prezydenta Miasta Pana Konrada Kroniga, a także Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach i patrona naszego klubu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku-Kamiennej reprezentowanego przez Pana Prezesa Łukasza Żuchowskiego.

Ja wspomnieliśmy organizatorem obozu był Sensei Zbigniew Zaborski, który jednocześnie pełnił funkcję kierownika obozu i trenera jednocześnie, wspomagany przez wytrawnych instruktorów ze Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” w osobach: Sensei Zdzisław Wojcieszek 1 Dan i Senpai Jacek Pastuszko 1 kyu, a także wspaniałych wychowawców w osobach Ewa Sokół i Katarzyna Domańska-Zaborska, którą zastąpił senpai Jacek Pastuszko.

W pierwszym dniu obozu sensei Zbyszek Zaborski kierownik obozu omówił wszelkie najważniejsze przepisy dotyczące bezpieczeństwa zasad poruszania się po drogach, zasad korzystania z obiektów sportowych, regulaminów obowiązujących na obozie, zasad na wycieczkach autokarowych i pieszych. To wszystko dla zapewnienia wszelkich zasad ostrożności. Uczestnikom obozu wręczono koszulki obozowe.

W pierwszym tygodniu realizacji obozu uczestnicy w blisko 60-osobowej obsadzie mieli przyjemność, zażywać kąpieli morskich pod opieką ratownika oraz opiekunów i wychowawców obozu sportowego. Byli także na spacerze po mieście odwiedzając salon figur woskowych i park linowy, korzystając z tych atrakcji do woli. Uczestnicy obozu sportowego przebywali i trenowali na terenie ośrodka wypoczynkowego „Diuna” w Łebie, korzystając z napowietrznej siłowni oraz sali gimnastycznej. Ponadto w pierwszym tygodniu odbyło się także ognisko integracyjne z karaoke, a także dyskoteka i trening TaeBo prowadzony przez sensei Zbyszka Zaborskiego. Wszystkie te propozycje cieszyły się ogromną popularnością. Obóz obfitował także w wiele atrakcji jak wycieczki autokarowe. Pierwszą z nich była wycieczka do Parku Wodnego w Redzie, gdzie uczestnicy bawili się przez trzy godziny korzystając ze wszystkich urządzeń znajdujących się na terenie parku wodnego. Dla zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom obozu sportowego sensei Zbyszek Zaborski podzielił uczestników na 6 grup po 10 osób przydzielając do nich wytrawnych opiekunów i instruktorów. . Kolejną wycieczką była wycieczka na Hel i rejs statkiem Ocean po morzu. Ponadto uczestnicy zwiedzali półwysep helski zapoznając się z jego historią. Wszystko to odbywało się z zachowaniem wszelkiego bezpieczeństwa. Nie zapomniano o wypoczynku czyli plażingu, z którego uczestnicy obozu mogli korzystać do woli. Na uwagę zasługuje fakt, że obozowicze byli pod pełną opieką pielęgniarską oraz trenerską i wychowawczą.

W drugiej połowie realizacji obozu było także w wiele atrakcji wśród nich wycieczka na Wydmy Piaszczyste, na gokarty, do parku linowego i na wesołe miasteczko, były także wyjścia na miasto na lody, gofry i inne smakołyki przede wszystkim smaczną wędzoną rybkę, był pokaz mody wybory miss i mister obozu i wiele innych wspaniałych atrakcji. W drodze do domu uczestnicy letniego obozu sportowego zaliczyli jeszcze jedną wycieczkę do Gdańska. Do historycznego miejsca o jakim powinni pamiętać wszyscy Polacy o Westerplatte w Gdańsku. Tam także dzieci, młodzież wspaniale się bawili, poznając historię obrony Westerplatte, by potem udać się na smaczny posiłek i lody na deser.

Wszyscy cudownie się bawili i w godzinach późno nocnych szczęśliwie powrócili do domów. Dzieci i młodzież już tęsknią za kolejnym obozem. Organizator sensei Zbyszek Zaborski zapowiada ponownie to cudowne miejsce nad morzem jakim jest OW Diuna w Łebie i jeszcze więcej atrakcji. Już teraz zaprasza chętnych cudownie spędzić wakacje 2022. Zachęcamy do oglądania naszych zdjęć z obozu na portalach społecznościowych jak nasz fanpage Skarżyski Klub Sportów Walki czy na www.SpottedSkarzysko.pl

Obecnie sensei Zbyszek Zaborski skupia swoje działania na organizacji kolejnej Letniej Akademii Karate, która odbywać się będzie w Zespole Szkół Technicznych ul. Tysiąclecia 22 w Skarżysku-Kamiennej codziennie począwszy od 16 sierpnia 2021 od godziny 11.00.

Ilość miejsc ograniczona ze względu na zapewnienie wszystkim należytej opieki i bezpieczeństwa. Zapraszamy tel. Info 601206812


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media