fbpx

Polecamy

Powiat przekaże osobom niepełnosprawnym ponad 600 paczek żywnościowych

Aż 666 paczek żywnościowych przekaże samorząd powiatu skarżyskiego mieszkańcom powiatu posiadającym orzeczenie o niepełnosprawności. Powiat na ten cel pozyskał środki z PFRON w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”. Zgłoszenia osób chętnych do otrzymania paczki żywnościowej przyjmowane będą telefonicznie w dniach od 2 do 3 sierpnia br. zgodnie z przyjętym regulaminem.

Powiat skarżyski pozyskał z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” pomoc finansową w wysokości prawie 100 tys. zł. Środki te przeznaczone zostaną na zakup paczek żywnościowych dla mieszkańców powiatu, posiadających orzeczenie o niepełnosprawności.

W związku z tym w najbliższy poniedziałek i wtorek w Starostwie Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej prowadzone będą telefoniczne zapisy osób chętnych do otrzymania paczki żywnościowej.

Zgłoszenia przyjmowane będą przez Zespół do Spraw Polityki Społecznej i Senioralnej w dniach od 02.08.2021 do 03.08.2021 r. w godzinach od 8:30 do 14:30 pod numerami telefonu: 41 395 30 52, 41 395 30 33. Warunkiem otrzymania w/w wsparcia jest posiadanie aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności.


reklama


Zgodnie z kryteriami programu, w ramach którego pozyskaliśmy pieniądze na zakup paczek żywnościowych z przeznaczeniem dla niepełnosprawnych mieszkańców naszego powiatu w pierwszej kolejności paczki zostaną przekazane dla niepełnosprawnych uczestników naszych jednostek takich jak: Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy oraz  dwóch Warsztatów Terapii Zajęciowej w Skarżysku-Kamiennej. Tam przekażemy w sumie 123 paczki. Pozostałe paczki żywnościowe będą wydawane do wyczerpania zapasów na podstawie listy osób, które zgłoszą się w dniach 2 i 3 sierpnia telefonicznie – informuje starosta Artur Berus.

- Łącznie do uprawnionych mieszkańców powiatu skarżyskiego trafi 666 paczek żywnościowych, a osoba zgłaszająca się po odbiór paczki będzie musiała złożyć oświadczenie o posiadaniu orzeczenia o niepełnosprawności – zaznacza wicestarosta Anna Leżańska., podkreślając, aby osoby zainteresowane pomocą dokładnie zapoznały się z regulaminem udzielania wsparcia ze środków PFRON dla osób niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie powiatu skarżyskiego, ogłoszeniem oraz niezbędnymi załącznikami.

O terminie i miejscu wydawania paczek powiat poinformuje odrębnym ogłoszeniem.

Załączniki:

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media