fbpx

Polecamy

Obchody święta policji (zdjęcia)

Skarżyscy policjanci uroczyście obchodzili w czwartek swoje święto. Powiatowe obchody Święta Policji rozpoczęły się mszą świętą w Parafii pw. Św. Rocha w Mroczkowie, a dalsza ceremonia odbyła się w sali konferencyjnej powiatowej komendy.

W czwartek o godzinie 10 funkcjonariusze zgromadzili się w zabytkowej świątyni w Parafii pw. Św. Rocha w Mroczkowie. Uroczystej mszy świętej przewodniczył kapelan mazowieckich policjantów ks. Jarosław Rożek, który wygłosił także homilię. W nabożeństwie uczestniczył ksiądz Krzysztof Sieczka, kapelan skarżyskich stróżów prawa. Dalsza cześć policyjnego święta odbyła się w powiatowej komendzie policji. Ceremonia rozpoczęła się złożeniem meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Skarżysku-Kamiennej mł. insp. Tomaszowi Jaroszowi przez dowódcę uroczystości podinsp. Krzysztofa Leśniewskiego, Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku – Kamiennej. Następnie wprowadzony został sztandar komendy i odczytano rozkazy o mianowaniu na wyższe stopnie policyjne. Medale za długoletnią służbę oraz odznaki „Zasłużony Policjant” wyróżnieni funkcjonariusze odbiorą podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji w Kielcach. Akty mianowania awansowanym policjantom wręczyli komendanci skarżyskiej jednostki. Komendant Jarosz w imieniu własnym i całej załogi złożył serdeczne podziękowania pani Grażynie Wilkowskiej, która za klika dni, po blisko 40 latach pracy, przejdzie na zasłużoną emeryturę.

Gratulacje i słowa podziękowań złożyli policjantom Sekretarz Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Bodo, Wicestarosta Skarżyski Anna Leżańska, Zastępca Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej Krzysztof Myszka oraz kapelan mundurowych ks. Krzysztof Sieczka.

Szef świętokrzyskich stróżów prawa nadinspektor dr Jarosław Kaleta skierował do policjantów list, w którym podziękował za codzienną służbę i pogratulował awansów. Słowa komendanta odczytał zgromadzonym I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Skarżysku-Kamiennej mł. insp. Piotr Piłatowski. No koniec uroczystości swoim podwładnym podziękował i pogratulował ich szef mł. insp. Tomasz Jarosz.

Uroczystość zakończyła się odprowadzaniem sztandaru i złożeniem meldunku komendantowi.


reklama


JG / KPP

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media