fbpx

Polecamy

Trwa rozbiórka kładki na torami w związku z budową tunelu pieszo-rowerowego (ZDJĘCIA)

W czwartek, 15 lipca rozpoczęła się rozbiórka kładki dla pieszych nad torami przy dworcu PKP w Skarżysku-Kamiennej, która łączy ze sobą Osiedle Dolna Kamienna z Osiedlem Przydworcowe. Wszystko to jest związane z trwającymi pracami przy budowie tunelu pieszo-rowerowego pod torami.

Aktualnie piesi pokonujący tą trasę mogą jeszcze korzystać z części starej kładki oraz z tymczasowych bezkolizyjnych przejść przez tory przygotowanych w ramach inwestycji.

"Podziemny tunel powstanie pod 14 torami kolejowymi i będzie połączony z budynkiem dworca. Przejście o długości 121 m będzie wyposażone w windy. Ułatwi to drogę do pociągu osobom o ograniczonej możliwości poruszania się. W tunelu znajdą się także ścieżki naprowadzające dla osób niewidomych i niedowidzących. Wraz z budową tunelu zaplanowano kompleksową przebudowę peronu przy budynku dworca. Będzie on wyższy, co ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Zostanie wyposażony w wiatę, ławki i nowe gabloty z informacją o rozkładzie jazdy" - poinformowała PAP Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
Koszt inwestycji wyniesie ponad 44,2 mln zł (netto), z tego 37,7 mln zł (netto) to unijne dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Budowa tunelu ma zakończyć się w 2022 roku.


reklama


3 komentarzy

 • DEX
  DEX czwartek, 22 lipiec 2021 17:02 Link do komentarza

  @Obserwator: Nie unia dała, tylko podatnicy. Polscy podatnicy także dali, pamiętaj o tym.

  Raportuj
 • Leon
  Leon czwartek, 22 lipiec 2021 08:25 Link do komentarza

  Wyjaśni ktoś dlaczego burzy się jedyne przejście na koniec świata na rok przed oddaniem nowego???

  Raportuj
 • Obserwator
  Obserwator środa, 21 lipiec 2021 17:35 Link do komentarza

  Ach, ta niedobra Unia znowu kasę dała ;-)

  Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media