fbpx

Polecamy

Wypadek dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Pięknej z ul. 1-go Maja w Skarżysku-Kamiennej (ZDJĘCIA)

5 lipca 2021r. o godzinie 23:17 z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Pięknej z ul. 1-go Maja w Skarżysku-Kamiennej.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Skarżysko-Kamienna stwierdzono zderzenie dwóch samochodów osobowych: VW Passat oraz Ford Focus. Samochód Ford Focus którym podróżowało 5 osób (w tym czteroletnie dziecko) w wyniku zdarzenia znajdował się na poboczu, samochód VW Passat którym podróżowały dwie osoby znajdował się na pasie jezdni. W wyniku wypadku pomocy medycznej potrzebowała pasażerka podróżująca samochodem VW Passat oraz pasażerka podróżująca samochodem Ford Focus. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym. Dziecku skarżyscy strażacy podarowali maskotkę „Miś Ratownik”. Równocześnie z działaniami medycznymi strażacy odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach.

Rozlane płyny eksploatacyjne zostały zneutralizowane za pomocą sorbentu Compact. Osoby poszkodowane zostały przekazane przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych przez Policję samochód VW Passat został zabrany przez Pomoc Drogową. Droga w miejscu prowadzenia działań była przez dwie godziny zablokowana.


reklama


Opracowanie: mł. bryg. Marcin Kuźdub–KP PSP w Skarżysku-Kamiennej
Zdjęcia: st. ogn. Mariusz Janiec– JRG Skarżysko-Kamienna

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media