fbpx

Polecamy

Kończą się prace przy budowie jednego z największych skateparków w Polsce (ZDJĘCIA)

Na Zachodnim w Skarżysku kończą się prace przy budowie kompleksu składającego się m.in. ze skateparku i torów pumptrack. Inwestycja jest elementem rewitalizacji osiedla Zachodnie.

Skatepark zajmuje powierzchnię ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych i składa się z dwóch zasadniczych sekcji: Plaza i Bowl.

Skatepark jest jednym z elementów całego kompleksu. Na rozległym terenie nie zabraknie też innych obiektów dla miłośników aktywnego spędzania czasu, jak tory pumptrack, półkolista sfera „cradle”, kompleks boulderowy, czy plac zabaw. Dostępne są też: ścieżka rowerowa, trybuny, budynek wielofunkcyjny z toaletą, świetlicą i stacją naprawy rowerów, parking z infrastrukturą towarzyszącą, zagospodarowana będzie też zieleń. Całość zajmie ponad 20 tys. metrów kwadratowych.

- Jestem przekonany, że będzie to miejsce do aktywnego wypoczynku i rekreacji, przyciągające nie tylko mieszkańców miasta i okolic, ale także miłośników jazdy na rokach, deskorolkach, czy rowerach z całego regionu świętokrzyskiego i spoza niego – podkreśla prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.

Wartość tego zadania to ponad 8 mln 750 tys. zł, z czego 75% wynosi dofinansowanie pozyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media