fbpx

Polecamy

Robert Dąbrowski dwa razy na podium na czeskim torze w Sosnovej

26-27 czerwca na czeskim torze w Sosnovej odbyła się IV runda Mistrzostw Europy Środkowej FIA CEZ i II rudna MPRC. Po dwudniowych wyścigach Robert Dąbrowski wraca do Polski z trofeami za 2 miejsce w grupie SN i 3 miejsce w klasie SN-2000.

IV runda CEZ obfitowała w niespodzianki i niestandardowe procedury. Po pierwsze start kwalifikacyjny rozegrał się dopiero późnym popołudniem w sobotę. Następnie pominięcie przez organizatorów półfinałów grupy SN (w konsekwencji rozdanie pucharów bez pucharów). W przypadku skarżyskiego kierowcy rallycross takie sytuacje to tylko dodatkowy zastrzyk mobilizacji.
W przejazdach kwalifikacyjnych Robert łapał wiatr w żagle i zapoznawał się z torem. Widać to w wynikach poszczególnych biegów Q1 – 3 pozycja, Q2 – 5, Q3 – 4. Po klasyfikacjach Robert zajmował 4 miejsce. Półfinały SN-2000 rozpoczął świetnym startem, obejmując prowadzenie w biegu, utrzymywał pozycję przed Cartoralem przez pierwsze trzy okrążenia, półfinały skończył jednak ostatecznie na pozycji 2.
Pełna mobilizacja kierowcy w finałach klasy (start z drugiej linii, 4 pole) zaowocowała wywalczeniem 3 miejsca w klasie SN-2000. Drugi finał (MPRC) Robert rozpoczął z trzeciej linii, mimo to wywalczył 2 pozycję w grupie SN.

Robert Dąbrowski robi spore postępy z rundy na rundę, czym utwierdza swoją wysoką pozycję w stawce europejskich zawodów CEZ. Dzięki wynikom z Sosnovej zachował 2 pozycję w klasyfikacji generalnej FIA CEZ.

Następna runda CEZ: 31-07 – 1.08 Castelleto (Włochy).

Zachęcamy do śledzenia relacji z zawodów na fanpage’u Roberta Dąbrowskiego:
https://www.facebook.com/robertdabrowskirally


reklama


Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/automaxmotorsport 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media