fbpx

Polecamy

ZDP wyjaśnia na jakim etapie jest budowa wiaduktu! (TYLKO U NAS!)

W związku z notorycznie powtarzającymi się w przestrzeni publicznej nieprawdziwymi informacji dotyczących zadania:

Budowa zintegrowanego systemu komunikacyjnego obejmującego wykonanie przebudowy istniejącego układu komunikacyjnego wraz z budową obiektu w celu przekroczenia linii kolejowej nr 8 Warszawa-Kraków i skomunikowania Osiedla Dolna Kamienna z Osiedlem Przydworcowym w Skarżysku-Kamiennej” Zarząd Dróg Powiatowych Informuje w piśmie z dnia 25.06.2021, że:

- Firma TRAKCJA S.A. nie wypowiedziała umowy na realizację przedmiotowego zadania,

- Postęp prac na dzień 25.06.2021 – wprowadzono tymczasową organizację ruchu, wykonano wycinki drzew i krzewów, frezowanie nawierzchni asfaltowych, roboty rozbiórkowe elementów drogowych, przebudowano kanalizację sanitarną, kontynuowane są roboty związane z przebudową sieci wodociągowej, linii energetycznych i oświetlenia drogowego oraz usuwane są kolizje w międzytorzu pod wiaduktem. Wykonawca przygotowany jest do rozpoczęcia przebudowy sieci gazociągowej i ciepłociągu – rozpoczęcie tych prac planowane jest na lipiec 2021 r.,

- Rozbiórka istniejącego wiaduktu przewidziana jest na przełomie III i IV kw. 2021r. (Termin ten został narzucony i uzgodniony przez PKP PLK S.A. ze względu na planowane zamknięcia linii kolejowej Warszawa – Kraków i linii w kierunku Końskie, oraz koordynację prac z robotami realizowanymi przez PKP związanymi z budową tunelu pod torami w miejsce obecnej estakady.


reklama


Spotted Media

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media