fbpx

Polecamy

Sprawdzał czas reakcji. Była szybka i zdecydowana

W sumie 600 złotych grzywny zapłacić będzie musiał 54-letni skarżyszczanin. Będąc po wpływem alkoholu chciał sprawdzić czas reakcji policjantów na jego zmyślone zgłoszenie.

W czwartek po godzinie 13 dyżurny skarżyskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że w rejonie ulicy Cmentarnej pobity został człowiek. Sprawców miało być czterech lub sześciu. Policjant połączył się z domniemanym pokrzywdzonym, aby ustalić, gdzie dokładnie się znajduje. Wówczas rozmówca oświadczył, że już pokonał napastników i nic mu nie jest. Ze względu na wysoką temperaturę, prawdopodobieństwo, że zgłaszający może być pod wpływem alkoholu, na miejsce pojechali policjanci. Stróże prawa chcieli mieć pewność, że mężczyzna nie potrzebuje pomocy. Po kilku minutach napotkali miejscowego 54-latka, który spożywał alkohol. Oświadczył, że to on dzwonił na numer alarmowy. Wymyślił historię pobicia, bo chciał sprawdzić, czy policja zainteresuje się sprawą i w jakim czasie na miejsce przyjedzie patrol.


reklama


Za zgłoszenie bezpodstawnej interwencji funkcjonariusze ukarali „testera” mandatem w wysokości 500 złotych, a za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym będzie musiał zapłacić mandat w wysokości 100 złotych.

Opr. JG

źródło: KPP Skarżysko - Kamienna

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media