fbpx
Logo
Wydrukuj tę stronę

Piknik integracyjny z okazji Dnia dziecka w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Skarżysku-Kamiennej

W dniu 12.06.2021r. na placu przed budynkiem Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Skarżysku-Kamiennej odbył się piknik integracyjny z okazji Dnia Dziecka z udziałem wychowanków Zespołu Placówek Opieki Wychowania i Interwencji Kryzysowej „Przystań”.

Organizatorami spotkania byli słuchacze pierwszego roku Kolegium Pracowników Służb Społecznych z kierunku Pracownik Socjalny. Pracę słuchaczy koordynowała Pani doktor Małgorzata Porąbaniec - wykładowca Kolegium i jednocześnie opiekun naukowo – dydaktycznym z  ramienia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Piękna, słoneczna pogoda zachęcała do dobrej zabawy, a plac przed szkołą stał się miejscem gwarnym, wesołym, pełnym uśmiechniętych dziecięcych twarzy. Po długim czasie izolacji i odosobnienia wspólna zabawa była szczególnie radośnie przyjęta przez obie strony, i zapraszających i gości.

W programie pikniku były: rozgrywki sportowe z piłką, badmintona, malowanie krajobrazu na folii spożywczej, modelowanie balonów, zabawy z chustą animacyjną i malowanie twarzy. Dużą atrakcją był przyjazd motocyklistów z klubu MotoGrupa Świętokrzyskie zaproszonych przez panią dyrektor CKZiU w Skarżysku-Kamiennej Danutę Latos. Dzieci miały możliwość zrobienia zdjęć na lśniących maszynach i przymierzenia kasków motocyklowych.

Każdy chętny mógł także odbyć krótką przejażdżkę na motocyklu (oczywiście jako pasażer). Podczas imprezy dla dzieci i wszystkich uczestników nie mogło zabraknąć takich smakołyków jak: pieczone kiełbaski, szaszłyki, ciasta. Atrakcją była również fontanna z czekoladą i prażenie popcornu. Dzieci pod opieką słuchaczy kolegium spędziły radosne popołudnie. Na koniec spotkania otrzymały słodycze i miły upominek w postaci poduszek ze swoimi imionami. Organizatorzy pikniku zostali zaproszeni przez wychowawcę grupy i jego podopiecznych do odwiedzin w ,,Przystani”. Zapraszamy do galerii zdjęć w której znajduje się szczegółowa fotorelacja z przebiegu wydarzenia.


reklama


Projekt i wykonanie Spotted: Media